11 בספטמבר 2012 | קטגוריה: מאמרים

איך תבחרו את האדריכל או מעצב הפנים הבא שלכם?

כאשר אתם עוברים לדירה חדשה או מחליטים על שינוי משמעותי של מבנה הדירה הנוכחית, סביר להניח שתרצו שהפרויקט ייעשה על הצד הטוב ביותר ובצורה משביעת רצון. קחו בחשבון כי לצורך כך כדאי לשכור את שירותיו של יועץ חיצוני מקצועי שיוכל ללוות אתכם לאורך כל הפרויקט ולהבטיח כי התכנון אכן יהיה מושכל וכזה שיתחשב בכל הגורמים הרלוונטיים והמגבלות בשטח. במקרה ויש צורך בקבלת היתרי בניה מיוחדים לצורך שינויים במבנה הדירה, מעצב פנים לא ישרת את המטרה ויהיה צורך בסיוע של אדריכל מוסמך שיוכל להגיש בקשה לרשות ולקדם את הנושא. אז איך מבין כל היצע בעלי המקצוע בשוק תוכלו אכן לבחור את האחד שילווה אתכם בצורה סבלנית, קשובה ומקצועית לאורך כל הדרך?

המלצות ובחינת פרויקטים בשטח

במידה והצלחתם להשיג פרטים של בעלי מקצוע שקיבלתם עליהם המלצות מלקוחות מרוצים, הרי שהתמזל מזלכם מאחר ומדובר בדרך הטובה והיעילה ביותר לאיתור בעלי מקצוע מתאימים. במידה ולא, רכזו רשימת בעלי מקצוע באינדקסים מוכרים המרכזים פרטים של בעלי מקצוע ברשת. תוכלו להיכנס לאתרי הבית של משרדי אדריכלים על מנת להתרשם בצורה ראשונית מפרויקטים שלקחו אחריות עליהם. במקרה והתרשמתם מהסגנון או לפחות מדרך החשיבה המקצועית של האדריכל/ מעצב, בקשו ליצור קשר עם ממליץ אחד או יותר שהתנסה בליווי הצמוד ולקבל את רשמיו. כמו כן, מומלץ לבדוק אפשרות להגיע להתרשם בשטח מפרויקט פרי עבודתו על מנת לקבל תחושה מוחשית יותר של איכות ורמת העבודה, נסו ליצור קשר עם לקוחות קודמים שלו ולבחון את דרך פעולתו בשטח האם הוא יודע להתאים וילונות לחדרים, האם הוא מתאים נכון קימורים בקיר לצבעים, האם הוא ממקם רהיטים במקומם הנכון ועוד…

מבחינת עלות השירות המקצועי, עלות זו נדרשת להיות משוקללת מבחינתכם בתקציב הבנייה ולא כדאי לבחור דווקא בבעל המקצוע הזול ביותר אלא כזה שנבחר כמתאים על סמך מכלול הפרמטרים.

הכל עניין של כימיה

מאחר וסובלנות ויחסי אנוש טובים הם לא דבר מובן מאיליו וקיים אצל כל בעלי המקצוע, חשוב כי בעל המקצוע שילווה את הפרויקט שלכם אכן יהיה ניחן באלו מאחר ותדרשו את שירותו הצמוד והאישי לאורך כל שלבי חיי הפרויקט. כמו כן, הסבירות גבוהה שהוא זה שיעמוד בחלק מהמקרים בקשר עם בעלי מקצוע אחרים בפרויקט. לכן חשוב לבחון את הנושא במסגרת פגישה פנים אל פנים בה תוכלו להכיר יותר את הרקע המקצועי ולבחון מי האדם מאחורי המקצוע. תחושת הנוחות חיונית כך שתרגישו נוח לחלוק ולשתף לגבי התלבטויות שללא ספק יעלו בהמשך הדרך. בכל מקרה, קחו בחשבון כי ההחלטות הסופיות הינן בידיכם ובמידה ותפקידו של בעל המקצוע הוא להקשיב ולהסביר את הרציונאל להמלצה שלו אך מצד שני לא להתעקש. במקרה כזה, בדומה למקרים רבים אחרים, כדאי לסמוך על תחושת הבטן ובמידה ונראה כי העומד מולכם אינו מתאים או שהתקשורת איתו אינה זורמת וחיובית, כדאי להמשיך בחיפושים. במידה ותידרשו לאישורי בנייה מיוחדים, אדריכל המכיר את הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית יוכל לסייע לכם בצורה הטובה ביותר.

התגובות סגורות.