16 במאי 2013 | קטגוריה: כללי

איך לעצב את חלל הבית בתקציב נמוך

אתם בטח מכירים את התחושה הזו המלווה תוך דפדוף בעוד אחד ממגזיני עיצוב הבית בו רואים את מיטב הבתים של מיטב המעצבים ושל בעלי הממון למיניהם? בטח מכירים, מי לא היה רוצה בית כזה לבן ונקי, עם רהיטים בוהקים, תמונות מרהיבות על הקיר וגופי תאורה, שאפילו לא ידעתם על קיומם ושלא נדבר על הברכה הגולשת בחצר. סביר להניח שלרובנו קיימת הפנטזיה לבית מסודר ומעוצב ועם זאת, לא מעט מאתנו אינם יכולים להרשות לעצמם את עיצוב החלומות המצריך הוצאה כספית לא מבוטלת. איך, אם כן, ניתן לעצב את הבית בתקציב נמוך שלא ישאיר לנו חור עמוק בכיס?

אחד הרעיונות בעיצוב דל בתקציב הוא לבצע את חלק מהעבודות באופן עצמאי וללא בעלי מקצוע. תתפלאו כמה דברים אתם יכולים לעשות לבד מבלי לשלם לבעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם. נכון, לא לכולנו יש ידי זהב אולם היום תוכלו למצוא שפע של רעיונות, הסברים והדרכות גם בחנויות של חומרי הגלם וגם ברשת האינטרנט. חפשו את שיטת עשה זאת בעצמך ותגלו השד אינו נורא כפי שחשבתם.

נכון לא כולנו נולדנו עם החוש לעיצוב פנים ולא לכולנו ברור מה יש לעשות בכדי לשפר את מראה הסלון או המטבח או בכלל את מראה הבית ולא לכולנו יש את התקציב להזמין מעצב פנים אז מה עושים? מהיכן מתחילים? הצצה בתכניות עיצוב בטלוויזיה בהחלט יכולה לספק כיוונים ורעיונות, אולם, עדיין עד לביצוע וההשמה בחלל הפרטי שלכם הדרך ארוכה. לכן, תוכלו היום להיעזר בכל מיני תכנות חינמיות באינטרנט המסייעות לעיצוב הקירות לדוגמא. ניתן היום להעלות את תמונת החלל הרצוי של ביתכם ולהתאים את צבע הקירות בהתאם לפלטת הצבעים של המשווק. נסו זאת ותראו כמה פשוט ונוח וכבר אתם שלב אחד קדימה. כמו שירות זה ניתן להיעזר בשירותי המעצבים הקיימים בחנויות החומרים השונים. תתפלאו לגלות כמה עזרה ורעיונות תוכלו לקבל מבעלי המקצוע הנותנים שירות מטעם חברת השיווק.

כולנו רוצים את הדבר האמיתי: שיש אמיתי, פרקט אמיתי ועוד אבל האמיתי עולה ולפעמים אפילו הרבה מאוד לכן, היום ניתן למצוא יופי של תחליפים סינטטיים המוזילים משמעותית את העלויות ונראים לא פחות יפה מהדבר האמיתי.

אחד הרעיונות של עיצוב בתקציב דל דווקא שם דגשים על אותם דברים קטנים ופשוטים שיעשו את ההבדל. כך שלעיתים אפשר לחשוב רק על עיצוב קירות והחלל כבר נראה אחרת. אחת הדרכים לעיצוב הקירות הוא שינוי והתאמה של צבע ולעיתים אף שימוש בטכניקות של צביעה אשר מעניקות מרקם מיוחד לקיר אחד או יותר בחלל. כמובן שמידת היצירתיות גם תלויה במידת הפתיחות שלכם לרעיון ולביצועו. דרך נוספת להעשיר את מראה הקירות היא ע"י הוספת חיפויים או קרניזים דקורטיביים חלקים או מעוטרים. שימוש בחיפוי או בקרניז יכול להעניק לחדר מראה יוקרתי ומהודר ולעיתים יכול להיות פתרון כאשר מעוניינים להתיר פגמים בקיר או אפילו כבלים לאורכו של הקיר.

גם רהיטים ניתן לצבוע לרפד או אפילו רק לגוון עם אקססוריז שונים בכדי להגיע למראה הרצוי. לפעמים רק החלפת ידיות או שיוף של צבע יעשו את כל ההבדל.

כאשר מחליטים לעצב חשוב מאוד להקפיד לא להעמיס את החלל בהרבה מידיי פריטים ובייחוד אם אין קו אחד מנחה או מכנה משותף של פלטת צבעים אחידה ומשותפת לכל החלל המעוצב.

מתי לא חוסכים?

כאשר מדובר על שיפוצים חשוב לוודא שאין ליקויי בניה אשר עלולים להוות מטרד בעתיד או אפילו מטרד מסוכן ליושבי הדירה. כך, שאם יש לחלק את התקציב בהחלט יש לשקול הזמנת מומחה לבדק בית, שיעריך את מצבו של הבית בייחוד אם מדובר על נכס שהוא ישן ורק לאחר הממצאים וההמלצות להשקיע את השיפוץ בדברים החשובים באמת.

התגובות סגורות.