30 במרץ 2014 | קטגוריה: מאמרים

בחירת מערכת הישיבה האידיאלית

הסלון, ברוב הבתים הן בארץ והן בעולם, הינו החלל הגדול, המרכזי והחשוב בבית – זה שבו מתכנסת המשפחה, מתארחים בו שלל אורחים, או סתם רובצים בו בעת הפנאי. ככזה, חשוב לשים עליו את הדגש – הן עיצובית והן שימושית.

 

הרהיט העיקרי, המרכזי והשימושי ביותר בסלון, אם כך, היא מערכת הישיבה. לכן, בעיצוב הסלון כדאי לבחור במערכת ישיבה שתתכתב עיצובית לחלל החדר, ושתהיה נכונה לנו עיצובית ושימושית כמובן.

 

בעולם של שפע, בו ישנו היצע גדול מאוד של פרטי ריהוט בכלל, ומערכות ישיבה בפרט, תוכלו לבחור לעצמם את מערכת הישיבה האידיאלית עבורכם. תחילה כדאי לבחון את מידות החדר, ורק אחר כך לפנות אל מהלך בחירת מערכת הישיבה. הבחירות העיצוביות שלנו צריכות להתבסס על מדידות המרחב הסלוני שלנו, לפיו נקבע את גודל הספה שנרצה, מספר הפריטים שיהיו לנו במערכת הישיבה, סוג: האם עדיף ספה פינתית או מספר ספות, אולי נעדיף ספה וכורסת צד וכן הלאה.

 

בין פרטי מערכות הישיבה ישנן כמה אפשרויות לספות:

 

ספה דו מושבית – ספה שיכולה בדרך כלל להספיק עבור שני יושבים בצורה מרווחת מאוד, ואפילו שלושה, קצת יותר בצמצום מרחב כמובן. בבחירת הספה, אם אנו רוצים מראש מרחב ליותר יושבים ולא רק לזוג, נוכל לבחור בספה דו מושבית ללא חריץ באמצע – ואז תוכל הספה להיות נוחה יותר גם ליותר משני יושבים. תוכלו לבחור את הבד המתאים עבורכם, הן בצבע והן בסוגו, או אולי תעדיפו מושבי עור, אמיתי או סינטטי. הכל שאלה של העדפה.

 

 ספה תלת מושבית – בדומה לספה הדו מושבית, ספה תלת מושבית, כשמה כן היא – ספה לשלושה אנשים בצורה מרווחות, או לאפילו ארבעה ואף חמישה אנשים – במידה וניקח ספה ללא רווחים בין המושבים. גם ספה התלת מושבית ישנה כמובן בחירה של סוג הבד, לפי מה שתבחרו.

 

 ספה פינתית – ספת "שזלונג" הינה למעשה מורכבת בבסיסה מחיבור של שתי ספות – תלת מושבית ודו מושבית, לעיתים במימדים גדולים יותר ולעיתים פחות. תוכלו לבחור בין מגוון מערכות ישיבה פינתיות מבד או מעור, לבחירתכם. גם סיומת הספה יכולה להשתנות מדגם לדגם, יש שיעדיפו ספה שתהיה נוחה לפריסת הרגליים ועל כן יעדיפו שלא תהיה תמיכה ליד בקצה הספה. גם זו כמובן אופציה לגיטימית.

 

 כורסה – מושב ליחיד, יכולה להגיע כחלק ממערכת ישיבה כ"סט" או כיחידה עצמאית, כזו שדווקא תיצור עניין ותשדרג את המראה. כורסה יכולה להיות מושב יחיד פשוט או נפתח, כזו ההפוכת לכורסת טלוויזיה למשל. תוכלו לבחור את צבע הבד, סוגו ובחירה בבד או עור, כרצונכם.

 

בחירת מערכת הישיבה הינה הנקודה המכרעת את אופיו של חלל המגורים שלכם. עם מגוון כה גדול של מערכות ישיבה הקיים היום בשוק, תוכלו לבחור את מערכת הישיבה האידיאלית עבורכם, הן עיצובית והן שימושית.

התגובות סגורות.