24 בפברואר 2016 | קטגוריה: מאמרים

בנייה קלה-שיטות מובילות

בנייה קלה היא שיטה שהולכת ותופסת מקום מרכזי יותר ויותר בענף הבנייה בשנים האחרונות. בנייה קלה אינה מתאימה לכל סוג של מבנה, אך כאשר היא מתאימה היא בדרך כלל תתברר כשיטה המשתלמת ביותר לביצוע הפרויקט.

לשיטת הבנייה הקלה ישנם יתרונות רבים על פני הבנייה הקונבנציונלית וכאשר יודעים לנצלם היא הופכת לשיטה המובילה. היתרון הבולט ביותר של בנייה קלה הוא היותה חסכונית הרבה יותר מהבנייה המסורתית.

בנייה קלה היא מהירה יותר באופן משמעותי והיא עושה שימוש בחומרי בניין קלים וזולים יותר מאר הבנייה באבן.

הוזלת העלויות בבנייה קלה מבוססת על העובדה שיסודות המבנה אינם דורשים חציבה עמוקה ומסובכת במיוחד, מה שמאפשר את השימוש בחומרים אחרים בעלי עלויות נמוכות יותר. בנוסף, ייצור שלד המבנה במפעל ולא על פני הקרקע מוזיל עוד יותר את העלויות כיוון שהוא נעשה באמצעות פחות כוח אדם ויש בו הרבה פחות טעויות בנייה שעלולות לגרום לעיכובים והוצאות חריגות. בקרת האיכות המתאפשרת במפעל היא ברמה גבוהה הרבה יותר ולכן ניתן לפקח מקרוב ולדאוג למצב של אפס טעויות.
בנוסף להוזלת העלויות, ניתן לציין יתרונות חשובים נוספים של בנייה קלה. מדובר בשיטה המאפשרת גמישות רבה יותר ומידה גבוהה של התאמה אישית לצרכי הלקוח. ניתן להתאים את הבנייה לתנאי האקלים הייחודיים לכל אזור, ניתן להתאים את שיטות הבידוד והאיטום לכל מבנה בנפרד ואפילו לחלקים שונים באותו מבנה. בנוסף, מדובר בשיטת בנייה שנחשבת להרבה יותר ידידותית לסביבה בשל השימוש בחומרי בניין מיוחדים וכמות פסולת הבנייה המצומצמת.

שיטות שונות של בנייה קלה

-בנייה קלה מתועשת- שיטה זו מתאימה בעיקר להקמת מבני תעשייה ומשרדים ועל כן שמה. בשיטה זו שלד המבנה כולו נבנה במפעל וכאשר הוא מוכן מובילים אותו אל השטח הנבחר. לאחר מכן מוסיפים את קירות המבנה ואת הגג בשטח עצמו. שיטה זו מהירה במיוחד, אך יש בה פחות אפשרויות להתגמש בפרטים הקטנים.

-בנייה קלה מקומית- שיטה זו מתאימה בעיקר להקמת מבנים פרטיים ושיפוצים. בשיטה זו שלד המבנה מוקם דווקא על פני הקרקע ולא במפעל. לאחר הקמת היסודות והשלד מושלם המבנה באמצעות חומרים שונים בבניית הקירות והגג.

-מבנים ניידים- בניה יבילה של מבנים ניידים מתאימה למבנים מתוכננים מראש בגודל קבוע, שמשמשים לצרכים נקודתיים ולא למגורים כמו למשל: חדרי חשמל, חדרי תקשורת, ממ"דים, כיתות לימוד ועוד. בשיטה זו המבנה כולו מוקם במפעל מבלי ששום שלב מתרחש על הקרקע.

ניתן ללמוד כי בנייה קלה מתאימה למגוון רחב של פרויקטים ולכן השימוש בה הופך לנפוץ יותר ויותר. כדי לבחור את השיטה המתאימה ביותר למבנה הנדרש חובה להתייעץ עם חברות המתמחות בבנייה קלה על סוגיה השונים.

התגובות סגורות.