20 בינואר 2015 | קטגוריה: מאמרים

בניית בריכות שחייה – עבודה למומחים בלבד

אם אתם רוצים להוסיף בריכת שחייה פרטית לביתכם או לצימר שאתם משכירים, כדאי שתפנו רק למומחים, אשר יש להם ניסיון של שנים בתחום. בניית בריכות שחייה מצריכה לא רק דיוק מושלם בביצוע, אלא גם שימוש בחומרים איכותיים העומדים בכל דרישות התקן, אשר יאפשרו לכם להשתמש בבריכה במשך שנים רבות. הנה כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים בעבודה.

בחירה נכונה של החברה המבצעת

אם אתם מכירים מישהו ששכר את שירותיה של חברה המתמחה בבניית בריכות שחייה, כדאי מאוד לשאול אותו אם הוא מרוצה מהתוצאה. המלצות תמיד היו וכנראה תמיד תהיינה הדרך היותר בטוחה להצליח בבחירת חברה.

אם אתם לא מכירים מישהו כזה, כדאי שתחפשו המלצות מהימנות(!) ברשת, ותוודאו בעצמכם שמדובר בחברה עם תעודות, תרתי משמע.

תכנון מוקדם

לאחר בחירת החברה חשוב מאוד לתכנן בצורה מדויקת את מראה הבריכה. חשוב להגדיר מראש את הגודל ואת הצורה, ולמקם אותה במיקום הבטיחותי והנוח ביותר.

עבודה נכונה ומדויקת

בניית בריכות שחייה היא עבודה שמתבצעת בשלבים, כאשר חשוב לבצע כל שלב עד תומו, תוך שימת לב מיוחדת לפרטים הקטנים.

  • שלב א': חפירה – שלב קריטי מאוד בתהליך, משום שהוא זה שיקבע את גודלה האמיתי של הבריכה ואת צורתה. חשוב מאוד שהחפירה תתבצע בדיוק על פי התוכנית המקורית, באמצעות הציוד והכלים המתאימים בלבד. טרקטור או דחפור יעשו עבודה מצוינת, בהנחה שיופעלו על ידי אדם מיומן ומקצועי.
  • שלב ב': דפנות – ניתן לבחור בין דפנות מפנלים תרמו-פלסטיים ובין דפנות בטון יצוק, כאשר אם בוחרים בבטון חשוב מאוד להמתין עד לייבושו המלא בטרם ממשיכים בעבודה.
  • שלב ג': קיבוע – קיבוע הבריכה לאדמה באמצעות יציקת בטון בהיקפה. היציקה חייבת להיות חזקה ביותר, על מנת למנוע תזוזות ו/או חלחול של כמות מים גדולה לאדמה.
  • שלב ד': ריצוף – יציקת רצפת הבטון של הבריכה. יש להמתין לייבושה המלא של היציקה לפי שממשיכים הלאה.
  • שלב ה': ויניל – חיפוי כל שטח הבריכה בציפוי ויניל, אשר מגן עליה ומספק לה עמידות לאורך זמן.

ציפוי הוויניל הוא השלב האחרון הנדרש לבניית בריכות שחייה, אולם כדאי להוסיף לה מערכת חימום שתאפשר לכם ליהנות ממנה לא רק בימות השרב. תוכלו לבחור במערכת חימום סולארית, שתאפשר לכם לשחות בימים של שמש, או במערכת חשמלית, שתאפשר לכם לשחות כל השנה.

כמובן שלאחר סיום הבנייה של הבריכה עצמה, כדאי להוסיף אביזרים כמו גדרות וסולמות למען בטיחות הילדים, ואם רוצים להתפנק – גם ג'קוזי ומקלחון, להשלמת האווירה.

זכרו: הסוד טמון בבחירה נכונה של החברה המבצעת. בחירה כזאת תאפשר לכם ליהנות מבריכה איכותית לאורך זמן. בהצלחה!

התגובות סגורות.