25 בדצמבר 2012 | קטגוריה: מאמרים

הדמיות אדריכלות

הדמות אדריכלות הן הדמיות ממוחשבות לצורכי תכנון ובנייה של מבנים. להן שימושים רבים ויתרונות על הסרטוטים הידניים שאינם מספקים תמונה מציאותית דייה ללקוחות של משרדי האדריכלות.

מהן הדמיות אדריכלות?

הדמיות אדריכליות הן הדמיות ממוחשבות של התוצר הסופי של התכנון. לשם יצירת הדמיות אדריכלות נדרש להשתמש בתוכנות הדמיה המיועדות לתחום זה. בעזרת התוכנה, ניתן ליצור מודל תלת ממדי ממוחשב של המבנה העתיד להבנות. אל התכונה ניתן להזין את מידות המבנה- גובה אורך רוחב נפח ונתונים נוספים, והתוכנה יוצרת מודל עפ"י הנתונים שהוזנו. לאחר מכן ניתן גם לעצב לפי הטעם, לבחור צבעים, טקסטורות, להציב דוגמאות לריהוט, תוספות ועוד.

ההדמיות הממוחשבות מועילות בתחומים נוספים, אך בתחום האדריכלות ניתן לראות את יתרונן הבולט.

יתרונות ההדמיה בתחום האדריכלות הירוקה

לשימוש בהדמיה בתחום האדריכלות הירוקה יתרונות משמעותיים וניתן לבצע באמצעותה הדמייה של מגוון דברים מתחום הבנייה כגון: בנייה, עיצוב, חלוקת חלל, פרגולות ועוד. במיוחד בעידן בו סרטוטים חד ממידיים הם כבר אינם אינדיקציה מספקת וכאשר תכנון מבנה ירוק למעשה משלב עיצוב אדריכלי ייחודי המיועד לחסכון בחשמל ושימוש באמצעי הסביבה לתאורה וייצור אנרגיה. כשמדברים על תחום האדריכלות והבנייה האקולוגית, מוכרחים לדבר גם על דרישות הלקוח. במקרה של לקוח העובד מול חברת בנייה ירוקה, הדרישה היא לרוב לעקוב אחר השלבים בקפידה, ולראות מראש מה עתיד להיבנות ורק אם זה מניח את דעתו של הלקוח ניתן לפנות לביצוע. בתחום הבנייה שינויים ותוספות של הרגע האחרון הם אינם עניין של מה בכך, הם כרוכים בהוצאות כספיות גבוהות ואף לא תמיד מתאפשרים. לצרכים אילו, הדמיות אדריכלות נותנת מענה באופן מלא, בכך שהן מאפשרות ללקוח תמונה עתידית של התוצר הסופי, עוד לפני תחילת העבודה בפועל על המבנה.

להדמיות אדריכלות יתרונות רבים בהיבט נוסף של תחום האדריכלות והבנייה. פעמים רבות חברת בנייה מסוימת חוברת לגוף נדל"ן לשם הקמת מבנה להשכרה או מכירה עתידיים. בנייה של פרויקט כזה- בין אם עסקי או המיועד למגורים, אורכת תקופה ארוכה, ויכולה להגיע אף לכמה שנים של בנייה. על מנת לממן את הבנייה, מנסות חברות הנדל"ן למכור או להשכיר מראש את השטחים במבנה המיועדים לכך. אך בני האדם, ובמיוחד אני הישראלים, איננו אוהבים לקנות מוצר אשר אין ביכולתנו לראות מראש. וכאן, הדמיות האדריכלות משחקות תפקיד מרכזי- בעזרתן ניתן להראות ללקוחות פוטנציאלים את המוצר בעבורו הם משלמים, הרבה לפני שהוא קיים, ובכך להבטיח את רגיעתם לגביי העתיד ואף לעודד משקיעים חיצוניים להשקיע בפרויקט הבנייה.

 להדמיות אדריכלות תפקיד חשוב ומרכזי בתחום האדריכלות והבנייה, וכמעט בכל משרד אדריכלות משתמשים בהן. הן מאפשרות תמונת מצב עתידית מהימנה ככל שניתן ומאפשרות התנהלות יעילה בתחום הנדל"ן.

התגובות סגורות.