1 בנובמבר 2011 | קטגוריה: מאמרים

הצעות שונות לצביעת קירות

לקירות השפעה מיידית על התחושה שנוצרת לשוהים בחלל. צבעים בהירים יוצרים תחושה של מרחב ואור, לעמת זאת צביעה כהה יוצרית מראה אינטימי וחם. מומלץ לא להשתמש בצבעים כהים למשטחים גדולים מדי על מנת לא ליוצר תחושה של עומס וסגירות.
ניתן להיעזר בסרטונים קצרים המופצים ברשת שמייעצים כיצד לצבוע לבד את הבית על ידי שימוש בטכניקות ולקבל רעיונות וגם הצעות שונות לצביעת קירות.כמו כן ניתן להיעזר בייעוץ של מעצב פנים עבור הצעות שונות לצביעה וחיפוי קירות .

לפני בחירת הצבע ניתן להיעזר באנשי המכירות בחנות עצמה אשר יש להם את הידע וההבנה להתאים צבע למשטח. כאשר רוצים לוודא שהצבע שנבחר מתאים לאותו קיר רצוי לנסות ולצבוע קטע קטן ולבחון אותו על מנת לראות את השפעת הצבע על אותו משטח והתאמה לתאורה באותו חלל. כשנבחר הצבע הסופי, מומלץ ביותר לקנות כמות גדולה יותר בכ-30% על מנת שיספיק למקרים בהם חסר צבע או נהרס, מכיוון שקשה לחזור ולהגיע לאותו גוון בדיוק.

טרם תהליך הצביעה מומלץ להכין את החלל מבעוד מועד ולמנוע עבודה מיותרת לאחר מכן ונזק לריהוט, לשם כך יש לפנות את השטח מכל הרהיטים או לכסותם היטב, לפרוס ניילון על הרצפה, לעטוף במסקינטייפ מפסקים ושקעים של חשמל, טלפון וכדומה או פשוט להסירם מהקיר. (כאשר משתמשים במסקינטייפ כדאי לפני כן להדביק אותו על משטח שעיר כגון מגבת, שטיח וכדומה בכדי שבעת הסרתו הקיר לא יתקלף).
לפני התחלת הצביעה חשוב להקפיד על תיקון חורי מסמר, רטיבויות וסדקים על ידי החלקת השטח ומילוי בשפכטל. כאשר רוצים לטשטש סימני תיקונים בקירות מומלץ להשתמש בצבעי טקסטורה או שימוש באפקטים מיוחדים.

לצביעת קירות איכותית חשוב לא לחסוך בציוד ובחומרים טובים שישיגו תוצאה מושלמת.
בעת הצביעה עצמה חשוב לצבוע לשני הכיוונים על מנת שהצביעה תהייה איכותית ומלאה ובסוף לעבור על הצביעה בעזרת המברשת או הרולר ללא צבע בכיוון אורכי בכדי שיווצר מראה אורכי.

ההכנות לפני צביעת בית חשובות מאוד והן אלו שיקבעו את התוצאה הסופית ובמקביל יחסכו כסף ועבודה מיותרת.

התגובות סגורות.