5 בדצמבר 2012 | קטגוריה: מאמרים

השכרת כלי עבודה וחומרי בידוד

האם עייפתם מלהסתכל על קירות החדר? האם החלום שלכם הוא להוריד קירות ולהגדיל את חדר האמבטיה? האם הגיע הזמן להתקין בחצר הבית את דק העץ שאתם מתכננים כבר זמן רב? או אולי אתם רוצים סוף סוף להכין את הבית לחורף ולהשתמש באחד מאותם חומרי בידוד שהשוק מציע (כמו: צמר סלעים, צמר זכוכית, יריעות רפלקטיביות, בידוד לבן ועוד), כדי להשאיר בחורף את החום בבית ואת הקור בחוץ.

לא חשוב מהי עבודת השיפוץ שאתם מבקשים לבצע, העבודה תהיה הרבה יותר קלה אם תשתמשו בכלים חשמליים.

אם אתם מתכוונים לבצע שיפוץ בביתכם בשיטת "עשה זאת בעצמך" (DIY), השכרת כלי עבודה יכולה להיות דרך מצוינת לחסכון כספי. למה לצאת לקנות פריטים שכמעט ולא תשתמשו בהם בעתיד? יחד עם זאת, צריך להיות מודעים לכך שבאופן כללי השימוש בכלי עבודה שונים יכול להיות לעיתים מסוכן, בעיקר אם אינכם מכירים היטב את אופן ההפעלה של הכלי. לפני שתיפגעו או תשברו כלי עבודה ששכרתם, כדאי שתיקחו לתשומת ליבכם כמה עצות בנושא הבטיחות.

אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא לקרוא את הוראות ההפעלה של כלי העבודה, או לקבל הדרכה בחברת ההשכרה עצמה. אולי זה נשמע קצת מובן מאליו, אבל אנשים רבים מתלהבים וקופצים ישר לתוך הפרויקט בהנחה שהם יודעים איך להשתמש בכלי העבודה שבידיהם.

אם מדובר במקדחה או בכלי עבודה מסובך יותר, הקפידו לקרוא את כל ההוראות והאזהרות. אם אין חוברת שכזו בקשו מחברת ההשכרה להדריך אתכם כיצד לתפעל את הכלי או המכשיר באופן בטיחותי.

אם אתם שוכרים כלים חשמליים יש לנקוט במשנה זהירות לפני השימוש בהם. מומלץ מאד להשתמש במשקפי בטיחות, במיוחד אם אתם חותכים עץ, פיברגלס, מתכת או כל חומר אחר שעלול לפזר שבבים או חלקיקים לאוויר. מומלץ גם לקשור שיער ארוך כדי שלא ייתפס חלילה במכשיר החשמלי בעת הפעולה. בנוסף, הקפידו ללבוש בגדים שמכסים אתכם היטב – שרוולים ומכנסיים ארוכים – ועדיף שהבגדים יהיו צמודים לגוף כדי שהבד לא ייתפס במכשיר.

אם הכלי ששכרתם מופעל על ידי כבל חשמלי, זכרו לא לנתק את הכלי על ידי משיכה בחוט. במקום זאת, הוציאו בזהירות את התקע מהשקע כשהידיים שלכם יבשות. תמיד נתקו מהחשמל מכשיר שלא נמצא בשימוש כדי למנוע מאנשים למעוד על החוט ולהפעיל בטעות את המכשיר. גם אם אתם עובדים רק עם פטיש או מברג, שימו אותם במקום כשאתם מסיימים כדי שמישהו לא ימעד או ידרוך עליהם בטעות.

לא משנה באילו כלי עבודה אתם משתמשים, חשוב מאד לקיים את הוראות הבטיחות שעליהם המליצו לכם נציגי חברת ההשכרה.

התגובות סגורות.