15 בינואר 2015 | קטגוריה: מאמרים

חדרי שינה מעוצבים

יש אמרה שאומרת כי השינה היא החלק הכי חשוב של היום, על פיה יישק דבר. עיצוב חדר השינה שלנו משפיע ישירות על אופי השינה שלנו מאחר ועיצוב חדר השינה מטרתו היא להפוך את חדר השינה למקום נוח יותר ונעים יותר עבורנו. השאלה הנשאלת: מה הופך חדר שינה לנעים ונוח יותר – הרי שזו שאלה אובייקטיבית אך וגם סובייקטיבית מאחר ויש אלמנטים שהם אישיים – דברים אשר גורמים לנו להרגיש טוב יותר ונוח יותר. בעצם מדובר באלמנטים שקשורים לזיכרונות שלנו, לאופן בו גדלנו, לסביבה הביתית שלנו – כולם ככולם גורמים לנו להרגיש טוב מכיוון שאנו משייכים אותם בזיכרון שלנו לחוויה נעימה.

אז כיצד אפשר להפוך כל חדר לנעים יותר?

הבעיה הנפוצה ביותר בחדרי שינה זה המקום, כיצד הריהוט משתלב בו וכיצד זה מקל או מפריע על הזרימה האנרגטית בחדר. לא, אתם לא חייבים להאמין ברוחות ושדים אבל כן יש דבר כזה שנקרא 'הרמוניה'. כיצד הדברים משתלבים במרחב, או לא משתלבים בו.

אז לפני שחושבים על מה כן, בואו נבדוק מה לא עובד ועשוי להפריע בחדר שלנו.

  • עומס של ריהוט: טעות נפוצה אצל הרבה אנשים נוגעת לצורה לא נכונה בה אנחנו מסדרים את הריהוט בבית. כאשר אתם יושבים בחדר ומרגישים לא בנוח זה בהחלט עשוי להיות קשור לסידור לא נכון של הריהוט שגורם לאווירה מתוחה.
  • צבעים חזקים מדי: בחירת צבעים נעימים קריטית ביותר. צבעים חזקים גורמים ללחץ ומומלץ להימנע מהשימוש בהם. צבעים אנמיים מצד שני עושים תחושה לא נעימה, ריקנית. הפתרון הוא שילוב נכון בין צבעים. יש מגוון אתרי אינטרנט שניתן למצוא בהם שילובים שונים של צבעים לחדרי שינה ואף למטרות אחרות כמו עיצוב חדר האוכל, הסלון וכיוצא בזה.
  • חדר שינה הוא לא חדר עבודה: לרבים יש נטייה להכניס לחדר השנה שולחן עבודה, מחשב, קלסרים וכיוצא בזה. מהר מאוד החדר מאבד את הייחודיות שלו. ניתן לפתור את זה בקלות בהימנעות מהכנסתם של כל הדברים האלה. אם אין לכם ברירה תמיד ניתן ליצור פתרונות אחסון כדי לצמצם את העומס. דרך נוספת היא לעשות הפרדה מלאכותית תוך יצירת פינת עבודה נפרדת.

עוד קצת על עיצוב הבית שלנו

עיצוב פנים הבית כולל בתוכו מגוון רחב של פריטים שהריקוד ביניהם יוצר אוירה נעימה בבית שלנו. ניתן לאבזר את הבית בוויטרינות עתיקות, מראות מעוצבות, שטיחונים, וילונות בעבודת יד, ועוד. דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא מסדרונות הבית. הנה לכם עוד פרט שעד שלא מתייחסים אליו לא מגלים עד כמה הוא משפיע. אנחנו עוברים במסדרונות הבית הרבה מספר פעמים רב ביום אולם רק כאשר אנחנו משנים משהו פתאום אנחנו מגלים כמה עד כמה משמעותי כל פרט ופרט .

התגובות סגורות.