9 ביולי 2012 | קטגוריה: מאמרים

חדרי תינוקות

במזל טוב אחרי שבועות הריון רבים הרך הנולד נולד והגיע סוף סוף מבית החולים הישר לביתו החדש.
אחת ההתלבטויות של ההורים הטריים היא כיצד לעצב את חדר התינוק כך שיתאים לכל הצרכים שלהם.
בעיצוב חדרי תינוקות יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים כמו צבע החדר,מקומות אכסון,מיטה מתאימה תאורה ועוד.
צבע החדר
צבע החדר משפיע רבות על עיצוב הבית בכלל ובפרט על חדרי ילדים ותינוקות ותלוי בעיקר במין הילוד כך למשל לבנים מתאימים יותר צבעים כמו תכלת,כחול,ירוק בהיר וכו…ולבנות צבעים כמו ורוד וסגול בהיר,השתדלו לא להשתמש בצבעים הנותנים הרגשת רוגע ושלווה ולא בצבעים עזים מידי.
ניתן להוסיף לקיר בחדר קישוטים שונים אותם ניתן להדביק ישירות על הקיר ולהסיר כאשר הילד גדל. ניתן למצוא קישוטים רבים ובצורות שונות כמו לבבות,פרחים,דובונים ועוד.

עיצוב חדרים

מקומות אכסון
רצוי לדאוג למקומות אכסון רבים ונוחים לאכסון חפצים שונים להם זקוק התינוק כמו חיתולים,מוצצים,בקבוקים,תחליפי חלב,ביגוד,ועוד.
מומלץ להציב בחדר התינוק שידה ובה מספר מגירות גדולות ונגישות לאיכסון כל החפצים בצורה מסודרת כאשר כל מגירה מיועדת לשימוש אחר.
כמובן שרצוי להתאים את צבע השידה לצבעים בחדר כדי לשמור על אחידות עיצובית רציפה.
בבחירת ארון חשוב לבדוק כמובן את מספר מקומות האכסון בתוך הארון עצמו ולבדוק אם הארון מתאים גם לשנים הבאות שיבואו עם גדילת הילד.

תאורה
תאורה משפיעה רבות על המראה הכללי של החדר תוך הדגשת צבעים ומשחקים של אור וצל.
בחדרי ילדים ותינוקות מומלץ להשתמש בתאורה רכה ועדינה תוך שימוש בעמעם לקביעת עוצמת האור והתאמתו המלאה לגודל החדר וצבעי החדר.

עיצוב נכון של חדר ילדים ותינוקות יכול להשפיע רבות על ההרגשה הכללית של ההורים התינוק או הילד בחדר וחשוב להסדיר את העיניין כבר במהלך חודשי ההריון השונים כמו שבוע 23 להריון כדי שהכל יהיה מוכן להגעת התינוק ללא כאבי ראש מיותרים.

התגובות סגורות.