12 בינואר 2012 | קטגוריה: מאמרים

טיפים לעיצוב חללים קטנים

עיצוב פנים של בתים או חללים קטנים וצרים נחשב לנושא מאתגר, קשה ומרתק באותה מידה מאחר שהמעצב חייב לקיים שני תנאים חשובים, הראשון להראות חללים אלו בצורה מיוחדת, מושכת ויפה והתנאי השני לגרום לאותו חלל להיראות רחב יותר ממה שהוא באמת, מה שנקרא משחק עין. לכן ישנם כמה טיפים חשובים כדי להגשים תנאים אלו, והם:

  • ריהוט רב שימושי

שימוש ברהיטים בצבעים בהירים שיש להם הרבה שימושים, כמו שולחן מתקפל שיכול להיות באמצע חדר הישיבה כשהוא מקופל וקטן ובאותו שמן להשתמש בו כשולחן אוכל כשהוא פתוח וגדול כאשר ישנם כמה אנשים, כמו כן ספות וארונות מיוחדים.

עיצוב הבית

  • לא לחלק חדרים, אפילו אם ברשותכם מספר דירות מומלץ לאחד אותן לדירה אחת גדולה מאשר להמשיך ולחלק לחללים קטנים יותר.

במידה והחללים דירות קטנים מדי עדיף לא לחלק אותם במשקופים עווים אלא אפשר להשתמש במשקופים דקים או שקופים כמו בסלון או במטבח. ולנסות לא לחלק אותם אם הם קטנים כדי שלא יהפכו לעוד יותר צרים.

להתרחק מצבעים כהים וטפטים מעוצבים

צביעת החדרים היא האלמנט החשוב ביותר על מנת לגרום לחדר להיראות גדול או קטן, צבעים בהירים יכולים לספק תחושה של חלל רחב, גדול ומרווח

  • צבעי רהיטים חמים

השימוש ברהיטים עם צבעים חמים ועדינים במיוחד כדי לספק למקום תחושת נוחיות וחום מאחר שצבעי הקירות הבהירים יכולים לגרום לתחושה של קור ומרווח. כמו כן שטיחים מודרניים יכולים גם להוסיף חום ותחושה טובה לחדר.

  • ארונות מוסתרים

זהו רעיון חדיש מאד שיכול לספק מקום נוסף בחדרים מאחר וארונות יכולים לתפוס מקום גדול מאד בכל חדר , לכן במידה ונשתמש בארונות מוסתרים בתוך הקירות זה יכול לחסוך במקום וגם לספק תחושה של מרווח לאותו חדר.

  • חדר ארונות

הרבה אנשים חושבים שחדר ארונות יכול לתפוס מקום גדול בבית אך תתארו לעצמכם שאין ארונות בחדרים , ובמקום של הארונות אתם יכולים לשים רהיטים אחרים חיוניים ומיוחדים , חדר ארונות לכל הבית יכול לחסוך הרבה מקום ויתרה מזה יכול להיות בו מקום לשים דברים מיותרים כמו מצעים כריות וכו'…

עיצוב הבית - הום טיילינג

כדי לעצב מקום קטן חייבים לקחת בחשבון הרבה אלמנטים שונים כמו צבעים, רהיטים, תמונות, ארונות ועוד דברים שחייבים להיות מבוקרים בהקפדה וע"י מומחים ומיומנים במקצוע של עיצוב פנים, לכן עדיף לחפש מעצב פנים מיוחד ושיש לו נסיון בנושא.

התגובות סגורות.