27 בינואר 2014 | קטגוריה: כללי

כיצד בוחרים אריחי קרמיקה לבית

בשנים האחרונות רבים החליטו להחליף את מרצפות הבית באריחי קרמיקה. המראה שלהם הרבה יותר יפה ובולט לעין, וללא ספק הם בעלי מראה מיוחד הרבה יותר. אם גם אתם שוקלים להחליף את המרצפות לאריחי קרמיקה מיוחדים, לפניכם מדריך "כיצד בוחרים אריחי קרמיקה לבית?".

לפני רכישת האריחים, למה חשוב לשים לב?

לפניכם כמה דברים חשובים שחשוב לשים אליהם לב בבחירת אריחים לבית:

  • מידות – את מידות האריחים חשוב להתאים לפי גודל המשטח. במידה ומדובר במשטח גדול, זאת אומרת בחדר גדול, מומלץ לבחור בגודל אריחים גדול וההפך. על כל מקרה תמיד חשוב לבדוק את המידות הגאומטריות של האריחים, על מנת לבדוק שאין סטיות ביניהם.
  • שחיקה – אחד מהסיווגים המוענקים לאריחים העשויים קרמיקה הם עמידות בשחיקה. העמידות נקבעת החל מ 0 המתייחס לעמידות נמוכה מאוד, ועד ל5 המתייחס לעמידות גבוהה בשחיקה. עמידות מ 0 עד 3 מתאימה יותר לקירות, ועמידות מ 3 עד 5 מתאימה יותר לרצפת הבית. את דרגת עמידות השחיקה ניתן לברר אל מול הספק.
  • התנגדות להחלקה – סיווג נוסף שמוענק לאריחים הוא על פי התנגדותם להחלקה. הסיווג נע בין R9 ל R13 כאשר מספר 9 הוא הנמוך ביותר, ו 13 הוא הגבוה ביותר ומיועד, בעיקר לשימוש בחדרים רטובים (המטבח למשל, אשר יכולים להישפך בו נוזלים).

גוון וצבע

כמובן שהגוון והצבע הוא נתון שלבחירתכם ולפי טעמכם האישי, עם זאת יש לנו כמה טיפים מומלצים עבורכם כאשר אתם בוחרים גוון לאריחי הקרמיקה:

  • במידה ואתם בוחרים אריחים לרצפה בלבד – אריחים שאתם בוחרים לרצפה בלבד, מומלצים לבחירה עם התאמה לשאר עיצוב הבית. לדוגמה – צבע הדומה לצבע הקירות בבית, ומשתלב היטב עם העיצוב הכללי.
  • במידה ואתם בוחרים גם לקירות – מומלץ לבחור בצבע על פי גובה התקרה. אם מדובר בתקרה גבוהה, מומלץ לבחור אריח כהה יחסית, ולתקרות ממוצעות מומלץ  לבחור באריח בהיר.
  • בחרו בסדר ייצור אחת – אריחים יכולים להיות דומים מאוד, אך יתכן ותשימו לב להבדל בין סדרות ייצור שונות רק לאחר הרכישה, וכמובן שהם צמודים אחד לשני ניתן להבחין זאת בקלות רבה יותר. לכן מומלץ לבחור בגוון מסדרת ייצור אחת בלבד.
  • בתים עם ילדים – בבתים עם ילדים לא מומלץ להניח קרמיקה לבנה. מהסיבה הפשוטה שבדומה לבגדים לבנים, כל לכלוך קטן יבלוט על הקרמיקה, ולא תמיד פשוט לנקות את הלכלוך בקלות כל כך.

כיצד למצוא השראות לאריחי קרמיקה?

אם אתם לא עובדים יום יום במכירות של אריחי קרמיקה, ייתכן שאתם לא מכירים מספיק גוונים וסוגים של אריחים. מומלץ להיכנס לאתרי האינטרנט, ולהקיש באחד ממנועי החיפוש "אריחי קרמיקה לבית". כך תוכלו לראות מגוון תמונות של גוונים וסוגים שונים של אריחי קרמיקה, ולקבל השראה לבית שלכם.

התגובות סגורות.