23 בפברואר 2014 | קטגוריה: כללי

כיצד הערכת שמאי מקצועית יכולה להפחית היטל השבחה

מהו היטל השבחה?

מס היטל השבחה בישראל הוא אותו תשלום שחייבים לשלם אותו הנדרש מחוכר או מבעל מקרקעין על ידי הוועדה המקומית. החובה לתשלום היא על הבעלים או החוכר בחלק מהמקרים ניתן לנסח חוזה מפורט אשר קובע כי הקונה הוא זה שישלם את ההיטל.

ברוב המקרים שיפוץ בית הוא דבר יקר אבל זה לא מחייב. גם היום כשדירה היא נכס שקשה לרכוש עדיין ניתן לשפץ אותה בעלות סבירה ואפילו זולה יחסית, ואף לחסוך היטל השבחה. במוקדם או במאוחר כל בעלי דירה צריכים לשפץ אותה, זה בלתי נמנע.  שיפוץ הידרה אינו חייב להיות יקר, אם נחשוב מעט נימצא כי הרבה דרכים להוזיל את העלויות בצורה משמעותית. להלן מספר דרכים היכולות לעזור בהוזלת העלויות של השיפוץ:

1.    ניתן להשתמש בחומרים ממוחזרים – אל בהלה, שימוש בחומרים ממוחזרים שיפוץ דירה הוא דבר נפוץ במיוחד בשנים האחרונות. יש הרבה חומרים שלא דורשים חובה של קנייה חדשה. בהרבה מקרים ניתן למצוא באתרי בנייה חומרים שלא זקוקים להם יותר והם אמורים ללכת לזבל – בחומרים אלו ניתן להשתמש פעם נוספת. בהרבה מקרים אנו מכירים בני משפחה או חברים שבדיוק סיימו שיפוץ בביתם וכן גם במקרה זה נשאר להם חומרים מיותרים. עבודה עם חומרים ממוחזרים בסופו של דבר אינה פחות טובה מעבודה עם חומרים חדשים.

2.    בהרבה מקרים השיפוץ אינו גדול כפי שחשבנו שנעשה ויש הרבה דברים שניתן לעשות בכוחות עצמנו וכן לחסוך הרבה כסף. הרבה מהעבודות כרוכות בעבודה של עשיית חורים במקדחה, איסוף פסולת, שיוף קירות, חיבור דלתות ועוד כל אלו הן עבודות שכמעט כל אחד יכול לעשות ואינם דורשות עבודה של איש מקצוע.

3.    מחקר מוקדם –כאשר מגיעים לשלב בו אנו נדרשים למצוא את הספקים ואנשי המקצוע אתם נעבוד, זה לא סוד שנושא המחירים מעורר בכולנו מעט חששות. לא כל אדם יודע את המחירים הראליים לעבודות שיפוץ או לחומרים, זוהי נקודה בה אנחנו יכולים להוזיל את העלויות שלנו או מנגד ליקר אותן. מאד מומלץ לעשות מחקר מוקדם טרם הזמנת איש המקצוע. היום ניתן לראות את העלויות הראליות על עבודות שיפוצים באינטרנט, בעיתונים וכן ניתן להתייעץ עם בני משפחה וחברים שכבר שיפצו את ביתם. מחקר כזה יכול להוזיל בצורה משמעותית על עלויות השיפוץ.

4.    שינויים במבנה עצמו – שינויים המתבצעים במבנה עצמו בדרך מחייבים אנשי מקצוע ומומחים בתחום. שינויים מבניים יכולים להיות שבירת קירות, הוספה של חדר וכדומה. אם אין צורך ממשי לעשות שינויים מבניים ניתן להסתפק בשינויים בסיסיים וכך לחסוך עלויות מיותרות.

5.    חשוב על התוצאה הסופית – בהרבה מקרים אנשים ממהרים לשפץ את הדירה כי הם לא מרוצים מהמראה שלה, אך בפועל מספיק רק צביעה של הדירה וכבר הכל נראה אחרת. לכן, חשוב מאד לתכנן את השיפוץ ולנסות לראות אם כל דבר הוא הכרחי או ניתן לוותר עליו.

התגובות סגורות.