15 במאי 2012 | קטגוריה: מאמרים

כיצד לעצב דירה קטנה

עם מצוקת הדירות בישראל אנשים רבים מוצאים את עצמם נדחקים לדירה קטנה בניסיון לחסוך כסף אחרי ייעוץ משכנתא. המצוקה חזקה בעיקר במרכזי ערים אך כיום יש המון בעלי דיר שמחלקים דירות גדולות על מנת לספק "כוכים" לצעירים הדורשים דיור. הרבה יותר קשה לרהט דירה קטנה, עיצוב הפנים צריך להיות מדוייק ומתאים על מנת לא לגרום לתחושת קלסטרופוביה.  בדירה קטנה עיצוב הפנים צריך להיות מדוייק מאוד וליצור כמה שיותר חללי איחסון חכמים על מנת לנצל היטב כול מטר מהדירה.עיצוב וצביעת בית

מוגשים כאן כמה טיפים לעיצוב פנים חכם של חלל הדירה:

1. השתמשו ברהיטים קלים בעלי יותר מפונקציה אחת. יש המון סוגים של רהיטים חכמים ששמשים ליותר מפונקציה אחת כמו שפה שנפתחת למיטת אורחים או שולחנות פינות אוכל קטנים עם האופציה להפוך לשולחן אוכל בגודל מלא. העדיפו ריהוט עם אופציות אחסון בתוכן כמו מיטה עם ארגז מצעים או מקומות אחסון לצד הספה. מצאו כסאות ושידות שיכולים להיכנס מתחת לשולחן בשביל ליצור מרחב תנועה כאשר אינכם משתמשים בהם.

2. מצאו את כול החללים ה"מתים" של הבית כמו גומחות, החלל מתחת למדרגות, קירות גבוהים וכו. הפכו מקומות אלו לפינות אחסון שיסלקו מהעין כמה שיותר חפצים. סדרו מדפים גובהים לחפצים שאינם בשימוש קבוע ונסו לא להשאיר על הרצפה דברים שניתן לתלות. אם הדירה הקטנה שלכם ניתן לשכור משרד אדריכלים שיעזור לכם לעשות שימוש מרבי בחלל הדירה. בניית גלריה לבית תיתן לכם שטח נוסף בחדר בהוצאה מינימלית.

3. בחירת חומרים נכונה חשובה מאוד בדירות קטנות משטחים מזכוכית שקופה או חלבית משדרים קלילות גדולה מעץ כבד. משטחים גדולים בדירה כמו שולחנות, מדפים וכו צרכים להיות בצבע לבן או בהיר. גם וילונות או שטיחים עדיפים בצבע בהיר ולא עבים או "כבדים" מדי.

4. אם הדירה שלכם אתה יכולים לשכור אדריכל שיגדיל את החלונות  ויחליף את הדלתות לדלתות הזזה שיחסכו מקום בחדרים. אדריכל ידע לזהות קירות שניתן לשבור ולהיפתר מהם על מנת להפוך את הדירה לאורירית יותר. אם בכול זאת נוצר צורך במחיצה אפשר להעמיד כוורת כמחיצה בן שני חדרים שמספקת גם חללי אחסון לבית.

התגובות סגורות.