כיצד לשדרג מראה עיצובי של חדרי ילדים

חדרי ילדים הם המרחב בו מבלים ילדינו את מרב זמנם, בו הם מארחים את חבריהם ובו הם אמורים להרגיש הכי טבעי והכי נוח. מאחר שאנחנו רוצים להעניק את הטוב ביותר לילדינו ומייחלים לכך שיהיו מאושרים, הרי שההשקעה ביצירת חדר ילדים ובעיצובו, באופן שישביע את רצון הילד ויעלה חיוך על פניו הופכת  טבעית ומובנת מאליה. כמה טיפים לעיצוב חדרי ילדים במאמר הבא.

עיצוב חדרי ילדים- כמה טיפים חשובים

  1. צביעת הקיר-לצבע יש עוצמה וכוח. הוא יכול לתרום ליצירתה של אווירה בחלל מסוים, לעורר תחושות בקרב הנוכחים באותו חלל, לשמח, להעציב, לרומם את הרוח או להפילה. מעבר לכך, לצבעים יש יכולת ליצור אשליה עיצובית במרחב. צבעים בהירים נותנים תחושה של חלל גדול יותר, ואילו צבעים כהים יוצרים את התחושה ההפוכה. צביעת קירותיהם של חדרי ילדים יכולה לתרום לאווירה שנוצרת בחדר, ולצבוע אותו (במלוא מובן המילה) בכיף, בקלילות ובתחושה הרמונית.
  2. פרקט עץ לחפוי הרצפה- לאחרונה הפכה בניית פרקטים על רצפת הבית וחלליו השונים ללהיט של ממש. מראהו המהודר של העץ בבית, התחזוקה הלא מסובכת שלו, האפשרות לחדשו מידי תקופה והתחושה הנעימה שיוצרת ההתהלכות עליו- כל אלו הם שכנראה גרמו לדיירים רבים להתאהב בפרקט.
    בניית פרקטים על רצפות חדרי ילדים הופכים את מראה החדר למיוחד יותר, ויוצרים תחושה שנעים להיכנס אליו. חדרי ילדים המרוצפים בפרקט עץ הם חדרים "מזמינים" יותר, שיגרמו לילד ולמתארחים אצלו להרגיש בטוח ונוח בחדר.
  3. אקססוריז- באמצעות אביזרי נוי, ניתן להוסיף לחדר מעין "טוויסט" ולשדרג את חזותו החיצונית.
    כריות נוי גדולות על המיטה, תליית תמונות על הכיר, הוספת ווילונות בצבעים נעימים על החלונות- כל אלה הם דוגמאות לאביזרים שיוכלו ליצור לחדר "אופי" של ממש. במקביל, כדאי רק לזכור כי העמסה מוגזמת של פריטים בחדר עשויה ליצור בו כאוס. במילים אחרות, שמרו על מינון נכון של הוספת האביזרים.
  4. חדרי ילדים בעלי מראה הומוגני- הקפידו על כך שהרהיטים בחדר מתיישבים זה עם זה ומשלימים זה את זה. רכישת מיטה, מפוארת ככל שתהא, שלא תיווצר הרמוניה בינה לבין יתר הרהיטים בחדר תגרע מהמראה הכללי הייחודי שניסיתם ליצור לחדר, ובכך כל מאמציכם ירדו לטמיון.

חדרי ילדים מלאי אהבה

אנחנו אומנם חיים בעידן שבו חוצו של הקנקן לא פחות חשוב מאשר תוכו, ולמרות זאת, לא רצוי להתעלם מ"תוכו" של החדר. חדרי ילדים שחום ואהבה נוצקים אל תוכם הם חדרי ילדים שמחים ומלאים באנרגיות חיוביות.
אל תנסו לחפות על חוסר הזמן שיש לכם להקדיש לילדיכם על-ידי שדרוג חדרם באלמנטים חיצוניים יפים.
פשוט צרו זמן, בלו זמן איכות עם ילדיכם ועטפו אותם בהרבה חום. אהבה כזו תמלא את החדר בתחושות נפלאות, וכמובן שתתרום לעיצובו ולמראה הסופי שלו.