17 בנובמבר 2014 | קטגוריה: כללי

כך נעצב מטבח בעיצוב יפני

מאמר זה ניכתב בעזרת שת"פ עם אקרמן – פורטל המטבחים http://www.amitbachim.co.il

העיצוב היפני (ובמיוחד במטבח) מנסה לשלב כמה שיותר תרבות של שנים ארוכות בשילוב צניעות ומינימליסטיות הדוגלת בגישה היפנית. אז אך בכל זאת נעצב את המטבח בסגנון יפני.
יפן היא מדינה עשירה בחומרי גלם כגון יערות, עצים, הרים וכדומה. כל אלו מספקים המון חומרי גלם המשמשים לבנייה של ריהוט, ציוד שונה וכדומה. הריהוט היפני מאופיין טיפה אחרת ממה שהתרבות המערבית רגילה אליו. הריהוט היפני מאופיין מקומה נמוכה יותר, קווים ישרים כמו סרגל, עיצוב נקי ומדויק. הסגנון היפני דוגל בקלילות וצניעות ולכן עדיף להימנע מהרכבה או יצירה של רהיטים כבדים.
אדריכלות יפנית
האדריכלות היפנית המסורתית שמה דגש משמעותי על הקשר הישיר אל הטבע המקיף אותנו בחיי היום יום ולכן רוב הבתים מוקפים מרפסות רחבות וגדולות הפונות אל נוף מסוים ואילו החלק הפנימי בבית מלא בצבעוניות, ציורים בסגנון טבעי ועוד. דבר נוסף באדריכלות הסינית הוא תכנון ודגש אקלימי. סגנון זה מאפשר, כמעט בכל מקרה, לקרני השמש החמימות לחמם חלקים מסוימים בבית, דבר החוסך הפעלה של מכשירים חשמליים.
סגנון בתים יפניים

החללים בבית יפני מופרדים אחד מהשני בעזרת שיטה קצת מיושנת, מערכת של מחיצות העשויות מעץ בצורת מסך מעט שקוף. בנוסף כפי שניתן לראות בכל הסרטים היפנים נוטים להשתמש הרבה בבמבוקים לאלמנטים שונים בחלל הבית והמבטח.

הנדרגנכגנ

סגנון יפני במטבח

היפנים דוגלים בשימוש בחומרים בצורת הטבעית ולכן הם משתמשים בבטון חשוף, כמו כן, יש המון משחקים עם התאורה היוצרת תחושה של אותנטיות, רוגע וחמימות.

בהתאמה רבה למאפיינים התרבות של היפנים גם מאפייני המטבח אמורים לשדר מינימליזם, צניעות, ניקיון, קפדנות ודייקנות רבה. המטבחים היפנים מאופיינים בקווים נקיים וישרים בצורה מושלמת והימנעות מאלמנטים של קישוטים וצבעים זועקים. משטחי העבודה במטבח היפני בולטים ונראים באופן גלוי, המשטחים גם הם יהיו נקיים תמיד, בצע לבן חזק. הדגש במטבחים בעיצוב יפני כמו סגנון כלל הבית הוא על ניקיון, ארגון וסדר.

 

מבחינת צבעי המטבח, חשוב לזכור כי היפנים מעצבים את המטבחים שלהם באופי צנוע ולא צעקני ולכן הצבעים שעדיף לבחור למטבח יהיו לבנים, אפורים, שחורים וכל צבע שבעצם עוזר לשמור על אוויר מינימליסטית. צבעים אדומים, צהובים, כחולים ובוהקים לא באים בחשבון.
לגבי מכשירי חשמל עדיף לבחור במכשירי חשמל הנמצאים בתוך ארונות ולא גלויים לעין. הסגנון היפני, במיוחד במטבחים, אמור לשדר אחידות ושכל דבר נמצא במקומו.

התגובות סגורות.