30 באוקטובר 2011 | קטגוריה: מאמרים

לימודי עיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים הם חקר המקום והחלל הפנימי , והתאמת האלמנטים האמנתיים לאותו מקום או חלל. הינו המקצוע של השראה ומיומנות שמספק ידע בעיצוב , הבנת יסודותיו של החלל הפנימי, ידע באדריכלות, אמנות חזותית דקורטיבית , הבנת הצבעים והמרחבים  … קורסי המבוא בלימודי עיצוב הפנים מתמקדים בנושאים מסויימים כמו ציור, מושגים בתכנון, ההיסטוריה של העיצוב הבית , בניית בסיס הבנה ברמה של עקרונות טכניות ואסתטיות חיוניים להבנת תכנון החלל, צבע, שרטוט, חומרים וגימורים.

הנושאים הנלמדים בתחום של עיצוב הפנים הם :

היסטוריה של התפתחות סגנון עיצוב הפנים, עיצוב בסיסי, שרטוט והבעה , תיאוריה ומושגים, רעיונות ותפיסות בעיצוב פנים, מוצרים וחומרי גלם, אוטוקד דו-מימד, ריהוט, תאורה, מערכות, כיוונים חדשים בעיצוב הפנים, אוטוקד תלת מימד. בסיום הלימודים ולקבלת תעודת הסיום יהיה על הסטודנט להגיש פרויקט סטודיו באחד מהנושאים המגוונים של התכנון והעיצוב לפי תוכנית הלימודים … נושאי התכנון והעיצוב מגוונים ומייצגים נושאים שמעסיקים את המעצבים בשוק העבודה. שוק העבודה אינו רק מתמקד בבתי מגורים והחללים הפנימיים אלא מתמקד בכל המקומות שבהם נדרש עיצוב לחדרים או לחללים שיש בהם כמו מסעדות, בתי מלון, משרדים, אולמות , תיאטרון, ועוד…

לימודי עיצוב פנים התפתחו מאד בשנים האחרונות, מאחר שהמודעות למקומות היפים, והשפעתם על האנשים גוברת ומתחילה להיות נושא מאד חשוב … הלימודים מתקיימים ברוב המכללות בארץ כמו המכללה למינהל , מכללת הגליל המערבי (יד נתן) , מכללת נתניה , מכללת ספיר, אורט, בראודה …וכו'. וישנם מוסדות אחרים, אוניברסטאות והטכניון .

  • ישנם כמה מסלולים ללימודים : תואר ראשון בעיצוב פנים שנלמד בדרך כלל במסלול אדריכלות ושילוב עיצוב פנים , לימודים אלו נמשכים 8 סמסטרים .
  • מסלול הנדסאי עיצוב פנים – בדרך כלל נלמד במכללות , משך הלימודים הוא בין 2.5 שנים עד 3 שנים.
  • לימודי תעודה בעיצוב הפנים : בדרך כלל נלמדים קורסים בסיסיים בעיצוב של כמה חודשים .

  המסיימים את לימודיהם ישתלבו לשוק התעסוקה במקומות המתמחים בהנדסת בניין, משרדי הנדסאים , חברות בניה , או כעצמאי …

התגובות סגורות.