24 במרץ 2016 | קטגוריה: כללי

למה חשוב לבצע בדק בית?

כניסה לבית חדש תמיד מערבת בתוכה המון רגשות: התרגשות, ציפייה, שמחה גדולה אבל גם חששות ופחדים. לא תמיד אנחנו מכירים את הסביבה שאליה אנו עתידים לעבור, לעתים השינוי יציב בפנינו קשיים ובנוסף, אנחנו לא יכולים לדעת באופן ודאי מה מצבו של הבית שקנינו והאם עשינו עסקה כדאית. משום שרכישת בית אינה דומה לשום רכישה אחרת שנבצע במהלך חיינו החששות הללו גדולים פי כמה ממקרה של קניית בגד או אפילו רכב, ולא אחת קורה שאנשים מגלים שנים לאחר הרכישה כי קנו בית במצב לא ראוי.

איך נבטיח לעצמנו שקט נפשי?

נשאלת השאלה מה ניתן לעשות ואיך בכל זאת ניתן להבטיח רכישה הוגנת וראויה. התשובה באופן לא צפוי פשוטה למדי. בדק בית הוא הדרך הנכונה והיעילה לבדוק האם המחיר שאנו עתידים לשלם עבור נכס מסוים הוא הוגן והאם בכלל כדאי לנו לבצע את הרכישה. זה נכון לא רק לגבי דירות יד שנייה שהן ישנות בדרך כל אלא גם לגבי דירות חדשות מקבלן. הסיבה לכך היא שישנם קבלנים שחוסכים עלויות ועושים שימוש בחומרים בעלי איכות ירודה, וללא בדיקה מטעם איש מקצוע לא נוכל להיות בטוחים שלא נעמוד בעוד כמה שנים מול שוקת שבורה.

בדק בית לדירה חדשה- חובה

ניתן לטעון כמעט בוודאות שבמקרה של דירות חדשות מקבלן בדק בית הוא בגדר הכרח וזה מפני שלעתים הקירות הלבנים והעובדה שהבית חדש מסמאת את עינינו וגורמת לכך שלא נבחין ולא נדע לשאול את השאלות הנכונות או לבדוק את הבית לאשורו. יתר על כן, את מה שמתרחש בתוך הקירות, היסודות ואת הצנרת לעולם לא נוכל לבדוק בכוחות עצמנו. בדק בית אם כן מבטיח לנו שקט נפשי בכל הרמות והרבים. מדובר בעצם על בדיקה מקצועית שמבצע מהנדס עם ציוד מיוחד ושהא בעלת תוקף משפטי.

איך זה מתבצע

הבדיקה הזו נערכת על פי רשימה של ליקויים שאותם הוא בודק ובסופה הוא מגיש לנו מסמך מסודר שמפרט מהם הליקויים ומה העלות המשוערת לתקנם. הוא גם יגיש לנו חוות דעת שתאפשר לנו להבין מה מצב הבית והאם העסקה היא כדאית בכלל. לא חסרות דוגמאות למצבים שבהם רגע לפני חתימת העסקה בעקבות הבדיקה החליטו הקונים לוותר על הנכס בשל מצבו. הסיבה לכך היא חוות הדעת שהבהירה להם שבעוד כמה שנים יידרשו לשיפוץ מסיבי בבית מה שהופך את הקנייה ללא כדאית.

במקרים מסוימים בדק הבית יאפשר לנו להתמקח על המחיר על פי ההוצאות הנדרשות או יביא לכך שהקבלן או המוכר יבצע את התיקונים הנדרשים. במלים אחרות הבדיקה הזו מקנה לנו שקט נפשי, דבר שאין לו מחיר כלכלי.

התגובות סגורות.