15 במאי 2018 | קטגוריה: מאמרים

סוגי פרגולות לגינה פרטית

פתרונות הצללה צריכים להיות חלק בלתי נפרד מהגינה הפרטית. במדינה כמו ישראל יש לפתרונות כאלה גם השפעה ישירה על איכות החיים, לכן חשוב לדעת באיזה סוגים מדובר. במאמר הבא נסביר את הנושא לעומק ונביא טיפים לבחירה נכונה

ישראל היא מדינה חמה עם אקלים ים תיכוני שבו יש מעט משקעים והמון ימי שמש. כתוצאה מכך, בעלי גינות פרטיות בישראל נדרשים לבצע שורה ארוכה של התאמות ובין היתר לבחור פתרונות הצללה. פתרונות הצללה משדרגים את הגינה הפרטית ומשביחים את ערך הנכס בעשרות אחוזים. בנוסף, בעזרת פתרונות הצללה אפשר להפוך את הגינה לחלק בלתי נפרד מהבית ולהשתמש בה לצרכים פרטיים, אישיים ומשפחתיים.

אחד מפתרונות ההצללה הנפוצים בישראל היא פרגולה. בעזרת פתרונות הצללה מן הסוג הזה ניתן לשדרג את הגינה במהירות וליהנות ממנה לאורך שנים. יתרה על כך, ניתן לבחור את הסוג הספציפי של פתרונות הצללה מבין דגמים רבים. לכל דגם מאפיינים אחרים והיכרות איתם היא בדרך כלל השלב החשוב ביותר בתהליך העיצוב והשיפוץ של הגינה.

הבדלים בין פתרונות הצללה

הנה כמה סוגים בולטים ונפוצים של פתרונות הצללה וקירוי שבהם ניתן להשתמש בגינה הפרטית:

א. פתרונות הצללה מעץ – פרגולות מעץ הן הנפוצות ביותר בגינה הפרטית בישראל. השימוש בעץ הופך את פתרונות ההצללה לזולים, נגישים ונוחים וניתן גם לעצב אותם בדרכים שונות. העץ מגיע לישראל מכל רחבי העולם והוא משמש לבניית פתרונות הצללה בהתאמה אישית.

ב. אלומיניום – בשנים האחרונות יש הרבה בעלי בתים וגינות שבוחרים להשתמש באלומיניום על מנת לבנות פתרון הצללה. באופן עקרוני, היתרון של אלומיניום הוא עמידות בפני קורוזיה ושיתוך. אלומיניום הוא חומר גלם שאינו מחליד ובעזרתו ניתן לשדרג את המראה הכללי של פתרונות הצללה ושל החצר.

ג. פרגולה תלויה – פתרונות הצללה שלא מצריכים עמודים תומכים חוסכים במקום וגם אותם אפשר לבנות מעץ. יתרון נוסף של פתרונות הצללה תלויים הוא שהם אינם פוגעים בריצוף ושיש להם מראה ייחודי ומרשים. בעזרת פתרונות הצללה תלויים ניתן להשיג קירוי גם בגינה קטנה או במרפסת, על הגג ובבתים פרטיים.

סוגי עצים שבהם ניתן להשתמש

הדרך הנכונה לבדוק את ההבדלים בין סוגי פרגולות לגינה פרטית היא לבחון את ההבדלים בין העצים. העץ הוא כאמור חומר הגלם העיקרי שבו משתמשים על מנת לבנות פתרונות הצללה ולכן אין ברירה אלא להכיר את ההבדלים בין סוגי העץ הבאים:

א. עץ רב שכבתי – עץ רב שכבתי מאפשר להתקין פתרונות הצללה וקירוי לגינה באמצעות הדבקת שכבות דקות. השכבות הדקות מתאפיינות בגימור עדין ובעזרתן ניתן לשמור על גמישות מסוימת בעיצוב ועל התאמה אישית לצרכי הלקוחות. במקביל, לעץ רב שכבתי עמידות גבוהה יותר מאשר עץ רגיל והחיסרון היחיד הוא עלות הקמה גבוהה יחסית.

ב. עץ גושני – עץ גושני מתאפיין בקורות גדולות ועבות. היתרונות של שימוש בעץ גושני לבניית פתרונות הצללה הם מראה כפרי וטבעי והשתלבות נהדרת בנוף הישראלי, בעוד החסרונות הם עמידות מוגבלת בפני בלאי ושחיקה.

ג. עץ פיני רגיל – עץ פיני רגיל משמש להקמת פתרונות הצללה במחיר נמוך ואטרקטיבי. זהו אץ אסתטי מאוד שמשתלב גם הוא עם הנוף המאפיין את הגינות בישראל, מה גם שאפשר להשתמש בו לטובת בניית אלמנטים אחרים בחצר ובגינה.

לסיכום, כדאי לבדוק היטב איזה סוגי פרגולות מתאימות לגינה הפרטית ולהשוות בין חומרי הגלם והחומרים. לאחר מכן ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבצע התאמה אישית של הקירוי.

התגובות סגורות.