2 בפברואר 2012 | קטגוריה: מאמרים

עיצובי גבס

עיצובי גבס הם סוג של אומנות מיוחדת שהתחילה מימי הביניים אשר השתמשו בה לעיצוב פסלים ובניית צורות מיוחדות ועד היום. עיצובי גבס התחילו בתקופה האחרונה לתפוס תאוצה בעולם הבניין ועיצוב הבתים, בתי עסק וחברות בכל רחבי הארץ ובעולם.

השימוש בגבס הוא אחד האמצעים הכי קלים ואיכותיים לביצוע עבודות אומנות מיוחדות ולאחרונה השיטה פותחה לשימושם של מעצבים וקבלני בניין לעבודות שיפוצים, עיצובים פנימיים שינויים בבניינים כמו הנמכת תקרה, שיפוץ הבית מחדש, עיצוב קירות, עיצוב תקרות בסלון, הוספת חדר קטן במרפסת, עיצובים שונים בתוך הבית שחולמים עליהם ועוד.

 זה כבר לא בעיה לשפץ את הבית, המשרד או החברה מחדש, עם עיצובי הגבס ועבודות בגבס הכל התחיל להיות אפשרי וקל רק צריך לבחור איש מקצוע שיעשה את העבודה בצורה המדוייקת ולפי איך שאתם רוצים. הגבס נחשב לאחד החומרים הכי איכותיים והנפוצים ביותר לשימוש בעבודות בניין ועיצובי חללים פנימיים מאחר והוא חומר מיוחד בצבע לבן שעובדים איתו כמו שמשחקים בפלסטלינה עדינה שאפשר לשנות לה את הצורה איך שבא ואיך שאתם אוהבים ולבנות ממנה את התמונה והפסל שאתם רוצים. ובזמן שהגבס מתייבש נעשה חומר מוצק מאד שקשה לשבור ואינו מחדיר מים, זו תכונה מיוחדת העוזרת לו להיות אחד החומרים הכי נפוצים בעיצובי חללים.

מעצבי פנים ואדריכלים מציינים שגבס הוא אחד הפתרונות הכי מוצלחים וחדישים שאפשר דרכו לשנות ולעצב מחדש כל זווית קטנה או גדולה, קירות או תקרות בכך שהוא ייתן את הרושם הנדרש עם הצבעים המתאימים לשאר הפריטים בבית, כמו כן, הגבס מהווה פתרון למי שמחפש עיצוב שונה לבית. לכן מעצבי פנים ומומחים לעבודות גבס מנסים לשלב בין הצבעים ותצורות הגבס כאידיאולוגיה חדשה לעיצוב הפנים, אשר אידיאולוגיה זו זמינה ומתאימה לכל החללים והחדרים מאחר ואינו נדבק לצורה או גודל מסויים והצבעים אפשר להתאים אותם לשאר צבעי החלל הפנימי.

ישנם שני סוגים של גבס שיכולים לסייע בעיצוב הפנימי הסוג הראשון הוא הגבס שבא בצורת תבנית שלמה ומוצקת שאפשר לחתוך אותה ולעשות ממנה צורות שונות לקירות, חלוקת חדרים, הנמכת תקרה ועוד. הסוג השני הוא הגבס שבא בצורת חומר לבן כמו קמח שמערבבים אותו ועושים ממנו צורות ודגמים שונים לעיצובי תקרות מיוחדות, לעיצובים של צורות בתוך החללים הפנימיים . הסוג הראשון הוא הכי נפוץ שנמכר בחנויות לחומרי בניין והשימוש בו הוא הכי קל , נוח ולא יקר. הסוג השני מצריך עבודת אומנות מיוחדת שאפשר לקנות את החומר במחיר טוב אך העבודה היא קשה מאחר ומצריכה עיצוב מיוחד שלפעמים מצריך להזמין מומחה ומעצב במיוחד ועוד. אז זה בטח יעלה הרבה כסף וזמן… אז קבלנים, מעצבי פנים ואנשים מעדיפים את הסוג הראשון והמוכן.

התגובות סגורות.