עיצוב הבית בפסיפסים

עיצוב הבית בפסיפסים

הצורך שלכם בחידוש הבית שלכם מידי כמה שנים

יוצא שפעם בכמה שנים אני משפצים את הבית שלכם. לעיתים מדובר על סיבות טכניות כמו הצורך בחידוש של חלק מאביזרים עקב בלאי. לעיתים אתם משפצים את הבית או לפחות חלקים ממנו  רק מתוך הרצון להתחדש. מטבח, חדר אמבטיה ואפילו רק צבע חדש בכול הבית מספקים לכם מין תחושה כזאת של רעננות. במאמר הנוכחי נספק לכם מידע וכמה רעיונות לשילוב של פסיפסים כחלק מעיצוב הבית.

כמה מילים על פסיפסים

כשאומרים פסיפס, מתכוונים למארג שלם של חלקים מהם נבנה משטח שלם. פסיפסים היו קיימים עוד בעת העתיקה וניתן למצוא לא מעט שחזורים של בתי כנסת שמתבססים על פסיפסים מרהיבים. היכולת לייצר תמונה עשירה שמתבססת על המוני חלקים קטנים הפכו את הפסיפס לסמל ליוקרה מרהיבה. בשנים האחרונות חוזר הפסיפס והופך להיות מוצר נפוץ ומבוקש למטרות שונות. מציפוי של בריכות שחיה ועד למשטחים במטבחים וחדרי אמבטיה. ישנם שלושה סוגים של חומרי גלם בהם משתמשים בתעשיית הפסיפסים. אבנים בגוונים שונים, קרמיקה וגם זכוכית צבעונית. ישנם פסיפסים שמגיעים בתור משטחים מוכנים בגודל של אריחי אמבטיה מוכרים וישנם פסיפסים אותם מרכיבים במקום עצמו תוך כדי יצירת עבודה אותה ללא ספק ניתן להגדיר כאומנות. ההחלטה על סוג הפסיפס ואופי העבודה תלוי בצורך של הלקוח וגם בתקציב. הינה כמה חללים אצלכם בבית בהם תוכלו לשלב פסיפסים.

שילוב של פסיפסים במטבח שלכם

המטבח הוא אחד המקומות הכי מתבקשים לשילוב של פסיפסים. אנחנו מדברים על הקיר שמאחרי הארונות בדרך כלל מדובר על רצועה שרוחבה בין חצי מטר למטר ונפרסת לאורך כול הארונות. הפסיפסים אותם ניתן למצוא היום בשוק יכולים להכניס חיים למטבח שלכם, הם יכולים להשתלב כמעט עם כול סגנון עליו תחליטו כאשר תזמינו את ארונות המטבח שלכם. תמצאו פסיפסים שישתלבו נפלא עם מטבח בעל אופי כפרי כמו גם פסיפסים שישתלבו מצוין עם מטבחים בעלי אופי עכשווי הייטקי.

שילובי פסיפסים בשירותים ובחדר האמבטיה

אם ישנם מקומות ממש מתבקשים לשילוב של פסיפסים אלו הם חדרי האמבטיה והשירותים שלכם. פסיפסים וחללים רטובים הולכים ביחד נפלא. זו אגב הסיבה העיקרית שבגללה בריכות איכותיות צופות כולן בפסיפסים בדרך כלל בגווני כחול או ירקרק. בדומה למטבח שלכם גם בחדרי השירותים והאמבטיה תוכלו לשלב פסיפסים ואף פסיפס זכוכית שישוו להם אופי שונה בהתאם לטעם האישי שלכם. מה שבטוח הוא שתוכלו לשלב פסיפסים בגוונים שונים. מצבעים ממש סולידיים כלבן וגוונים אחרים ומאוד רגועים ועד לפסיפסים בגוונים ממש עזים כמו כתום, ירוק ואפילו זהב. ללא ספק חדר האמבטיה אצלכם בבית הוא אחד המקומות בהם תוכלו לתת דרור לדמיון שלכם. מגוון הפסיפסים אותם תוכלו למצוא היום בשוק יהיו עבורכם חומר ביד היוצר. בהצלחה!