2 באוגוסט 2018 | קטגוריה: מאמרים

עיצוב החצר

אחרי יום ארוך בעבודה וזמן לא מבוטל בו אנו מבלים ומארגנים את הילדים, כל מה שאנחנו רוצים בסוף היום זה לצאת החוצה עם בגדי בית נוחים, לנשום את האויר הנקי, להנות מהירוק של הדשא, העצים, הפרחים ופשוט להירגע. הנה כמה טיפים לעיצוב המרפסת בחצר שלכם…

בדקו את כיוון המרפסת והתאימו צמחים בהתאם לכיוון השמש

כולנו רוצים מרפסת פורחת ויפה. אחת הדרכים להשיג את זה היא פשוט להשקיע ולבדוק אילו צמחים ופרחים מתאימים לתנאי האקלים במרפסת שלנו. יש צמחים ש״אוהבים״ הרבה שמש, אחרים פחות, יש כאלה שלא שורדים את הרוח ולכן כדאי לעשות בדיקה קטנה, כדי לא לבזבז זמן ואנרגיה בצמחים שפשוט ימותו תוך זמן קצר.

צבעוניות במרפסת

ססגוניות וצבעוניות במרפסת הופכים אותה לכייפית ומהנה עבור כל בני המשפחה. ניתן להכין אדניות מכל מיני חפצים ישנים, למלא אותם וכך די בקלות ליצור מרפסת מיוחדת במינה. בנוסף, ניתן אפילו לארגן פעילות עם הילדים, לעטוף עם כל מיני ניירות צבעוניים פחיות ישנות ומהן ליצור אדניות. שלבו צבעים שונים בפרחים, קנו כמה מוביילים מנגנים, הוסיפו ספסלי זולה עם כריות בשלל צבעים והנה לכם פינת ישיבה מדליקה וכייפית.

התאמת המרפסת לצרכים שלכם

יש הבדל בין מרפסת בבית עם משפחה של 6 נפשות וילדים קטנים לבין מרפסת בדירה במרכז העיר של זוג פנסיונרים. מאוד כדאי להשקיע מחשבה ולשאול את עצמכם מה הצרכים שעליהם המרפסת מספקת מענה, כמה אנשים אתם נוהגים לארח בה, האם הילדים נוהגים לצאת החוצה ולשחק בה וכך תוכלו להתאים את תהליך העיצוב לאותם צרכים.  בנוסף, מומלץ לבחור רהיטים שעמידים לתנאי מזג האוויר הישראלי, עמידים מפני מזיקים, לחות, שמש ולא דורשים תחזוקה גבוהה מדי.

התגובות סגורות.