עיצוב חדרי אמבטיה

כשמתכננים לעצב חדר אמבטיה ישנם כמה אלמנטים שצריכים לחשוב עליהם והם: הצבע של החלל קירות ותקרה , הריצוף , אביזרי המקלחון , השיש, הברזים , הוילון והחלונות … וכו'. במידה וחדר האמבטיה קטן להקפיד לבחור בצבעים בהירים אך אם הוא קטן לבחור בצבעים כההים יותר .

כאשר בוחרים את סוג הריצוף חייבים לקחת בחשבון גורמים שונים, מהם: –
 1. עמידות הריצוף במקום לח ועמידות בשימוש המירבי
 2. ניקוי ותחזוקה קלה.
 3. עלות החומר המתאים.
 4. מבנה הרצפה של החדר ( אם היא עגולה , מרובעת , או מלבנית ולהתאים צורות הריצוף לפי המבנה הזה)
 5. השיש והגרניט נחשבים לסוג הריצוף החזק ביותר מאחר והם עמידים בפני חיכוך ,יכולת גבוהה לעמוד במצב של שימוש ממושך, ריבוי צבעים וגדלים, ואפשרות חיתוכם לצורות שמבוקשות מספקים אופציה של מבחר רב ומגוון לבחירה. מתאים לשימוש בכל מקום ,באווירה יבשה או באווירה לחה , ניתנים לשיפוץ , ליטוש , החלקה , וצחצוח מה שהופך אותן לחדשות תמיד. החסרון היחיד בסוג זה של ריצוף שהוא עשוי להיות יקר יחסית, מה שמפחית את השימוש בו , אבל אם אתם רוצים שהחדר יהיה עשיר מפואר ויוקרתי ריצוף מסוג זה יהיה הבחירה הנכונה .
 6. אריחי הקרמיקה או החרסינה הסוגים הנפוצים ביותר לריצוף חדרי האמבטיה  – לא מושפעים ממים במשך שנים רבות, קל לנקות אותם ובדרכים הכי פשוטים שיש , לא מצריכות עבודות תחזוקה מורכבות , עיצובים וצורות ללא הגבלה שאפשר שיתאים לכל הטעמים …
 • דבר מאד חשוב חוץ מהריצוף זה התאורה של חדר האמבטיה חשוב מאוד לדעת איך לפזר את האור בחדר כדי שיספק מראה יפה ומפואר למקום, ולהסתיר פגמים, התאורה החשובה במיוחד הינה הסובבת את המראה.
 • האמבטיה צריכה להיות פריט משמעותית ויצירה אמנותית בחדר בשונה ממה שהיה בעבר. וכדי להציב פיסת אמנות זו עלינו לקחת בחשבון את שטח החדר, כי אם אין מקום לאמבטיה יש כיום מקלחונים מיוחדים המעוצבים גם כן בצורה שיכולה להרהיב את העין – אך זה תלוי גם כן בטעם וההעדפה שלכם.
 • כעת אנו מגיעים לכיור – צבע וצורה. בחירה של שני אלמנטים אלו תלויה באמבטיה , במקלחון ובשירותים אם יש .
 • המראה- מהווה אחד הפריטים הכי חשובים והסמל לחדר האמבטיה . בחירת המראה תלוי לא רק בצבע הכיור והצורה אלא במבנה הקיר שעליו תהיה מוצבת …
 • וילונות ושטיחי חדרי אמבטיה הם גם חיוניים למראה של החדר ולבטיחות של המשתמשים בחדר …

עוד הרבה פריטים שאפשר לכלול בתוך החדר כמו ארון , מתלים , וכו'… שחלקם יכול להיות לצרכים חיוניים וחלקם ליופי ולקישוט …