עיצוב חדרי ילדים

חדרי ילדים יכולים להיות המאתגרים ביותר בבית מבחינת העיצוב . עיצוב חדרי הילדים צריכים להתבצע ביצירתיות, בהתחשבות במה שהילד אוהב, להיות חדרים נוחים ורגועים, יש בהם כמעט הכל שלא יצטרך לחפש במקום אחר ,ועוד..  . צריך קודם לבחור פריט אחד או צבע שיהיה המוקד המרכזי של החדר ולעשות תוכניות הקישוט והעיצוב מסביב זה. זו יכולה להיות דמות מצוירת שהילדים שלך באמת אוהבים, או לבחור צבעים בהירים כמו באביב וכו'..

הקשר בין הפסיכולוגיה ועיצוב הפנים הוא אותו הקשר בין שפת העולם המודרני והאדריכלות .

אנו נתייחס לדרך של בחירת עיצוב הפנים של חדרי הילדים, אך בהתחלה נציין את שני האלמנטים החשובים בעיצוב החדר של הילד :

 1- הצורה הכללית של החדר – הצורות החדות כגון ריבועים, מלבנים, קווים המכילים

– -צורות של קווים גליים המכילות צורות מעגליות, אלפסיות וקשתות

 2- הגדרת צבעים, לקחת בחשבון – שהצורות החדות עדיף שיהיו בצבעים בהירים ועזים ,

– אך בצורות הגליות הצבע שעדיף להיות הוא הקר או החם (הנעים )

צריך לקחת בחשבון שכל החדר יהיה בצורה אחת צבוע בגוון אחד של צבעים , ז"א לא לשלב צבעים בהירים ועזים של צהוב עם צבעים רגועים …וכו'.

בדרך כלל עד גיל 4 חדר הילדים (יכול להיקרא גם חדר תינוקות) מעוצב ומוגדר באמצעות האמא .. אך מגיל 5 מתחיל הילד לפתח אישיות ולהבין מה הוא אוצה , מה הוא רוצה לראות ועל מה רוצה לדבר עם החברים שלו , זה יכול להיות דמות מסויימת או מקום מסויים או כל דבר שיכול להעסיק את הילד כמו כדורגל , מיקי מאוס, טום וג'רי , הדרדסים …וכו'. החדר צריך להיות מעוצב לפי הדמויות הללו למשל אם זה כדורגל אז החדר עדיף קודם שיהיה מרובע והצבעים שלו משקפים צבעי מגרש כדור הרגל , המיטה תהיה כמו השער עם חבלים מסביב ועוד. או אם החדר הוא לילדה והיא מעריצה של ברבי או בראץ' , החדר ישקף תמונה מושלמת למה שיש בבית של ברבי או של בראץ' למשל צבעים ורודים ומיטה בצבע סגול עם צבעים ורודים …וכו'.