2 באוגוסט 2018 | קטגוריה: מאמרים

עיצוב חדרי נוער

התינוק הפך לפעוט, הפעוט הפך לילד, הילד הפך לנער מתבגר והצרכים שלו השתנו לגמרי. זה הזמן לעצב את החדר בצורה שתתאים לנערים ונערות, חדר שישרת אותם עד שיפרסו את הכנפיים באמת ויצאו לדרך חדשה… אז איך לעצב חדר לנער או נערה?

התאמת החדר לאופיו ולאישיות

גיל ההתבגרות הוא גיל המאופיין בשינוי ניכר שכן בתקופה זו הילד עובר תהליך של התבגרות, מפגין נוכחות בבית, כבר יש לו דעות משלו ולכן יש שני דברים שיכולים לעזור. האחד, הוא להתאים את החדר לאופיו ולאישיות של הנער או הנערה והשני הוא פשוט להקשיב לצרכים שלו או שלה. הרעיון הוא לאפשר לנער או הנערה לחוש בחדר נוח בין אם זה לצפות בטלוויזיה, לשחק במחשב, להזמין חברים וכן, גם סתם לנוח במיטה ולהירדם בסבבה.

צביעת הקירות

אחד השלבים הכי חשובים שיקנו לחדר ״אופי״ משלו קשור לצביעת הקירות. לצבעים יש נוכחות ויכולת ליצור גיוון ועניין. כדאי לשלב בין שני צבעים, האחד צבע עם נוכחות כמו ירוק או כחול, והשני צבע מעודן יותר כמו שמנת, אפרפר, צבע מוקה בהיר וכדומה…לא חייבים לצבוע את החדר בצורה חלקה… אפשר לשלב תבליטים, לצבוע בפסים ושאר רעיונות… טפט או ציור על הקיר אליו הנער או הנערה יתחברו יכולים בהחלט להפוך את החדר למשהו מיוחד עבורו או עבורה ולתת לו או לה את אותה תחושת שייכות שאנו מחפשים.

כייף אמיתי בחדר

האביזרים והרהיטים שנשלב בחדר יהפכו אותו למקום המפלט שלו או שלה. בחרו במיטה שמשדרת נוחות כמו מיטת פוטון נמוכה ואפשרו אופציה לאירוח… הם כבר לא ילדים קטנים יותר. השקיעו ברהיטים איכותיים, תנו נוכחות לפינת מחשב- הרי זה האזור הדומיננטי ביותר בחדר וקשטו את החדר במגוון של אביזרים כמו שטיח, שעון, פוסטר מדליק אותו הנער או הנערה יבחרו וכדומה…

התגובות סגורות.