23 בפברואר 2014 | קטגוריה: כללי

עיצוב חדר אמבטיה

ברוב המקרים שאנשים רוצים לעצב את חדר האמבטיה זה קורה בעת רכישת דירה, כניסה לדירה חדשה וכדומה. זה נכון שחדר האמבטיה הוא אינו חדר אירוח או לינה אבל עיצוב החדר וחשיבה מוקדמת על האופי שלו יכולים לתרום בנושא הנוחות, היעילות, היופי ועוד. חדר אמבטיה מעוצב ומאובזר בצורה נכונה יכול להיות חדר מאד פרקטי שניתן לעשות את פעולות האסתטיקה בו, צרכים טבעיים, חיתול ילדים ועוד. גם חדר קטן עם מעט מקום יכול להיות חדר אמבטיה מעולה כאשר העיצוב והסידור בו נכונים.

כאשר מתכננים חדר אמבטיה צריך לחשוב על הכל. נושא הכיורים הוא אחד הנושאים הכי חשובים שניתן לחשוב עליו. עם חדר האמבטיה הוא חדר גדול אז כנראה שכיור גדול הוא דבר הכרחי אבל אם החדר הוא חדר קטן אז אין ספק שכיור קטן הוא הפתרון הטוב יותר. כיום יש מגוון של כיורים מותאמים לאמבטיה כל כיור בצבע או בחומר אחר.

סוגי כיורים לחדר האמבטיה:

כיור שקוע – זהו סוג הכיור הנפוץ ביותר, כיור מסוג זה מותקן בגובה של השיש ושקוע בתוכו. כיור זה נפוץ בעיקר בגלל הנוחות שלו לשימוש ולניקיון. יתרון שקיים בכיור מסוג זה הוא שאת המים המצטברים בכמות גדולה בתוך הכיור ניתן לגרוף בפשוטת ובקלות חזרה לתוך הכיור. כיור שקוע בדרך כלל מתחבר לתוך קיר או לארון אמבטיה.

כיור מונח – כיור מונח פרושו שכיור המים נמצא על השיש עצמו, זה ממש נראה כאילו קערה גדולה יושבת על השיש. כיור זה הוא כיור מעוצב ונראה ממש יפה ועדין אך הוא יותר קשה לתחזוקה ולניקיון. יתרון משמעותי שיש בכיור מסוג זה הוא שניתן להחליף את סוג הכיור במהירות ובפשטות.

כיורים לאמבטיה עשויים ממגוון גדול מאד של כיורים. בארץ ישראל הרוב הגדול של הכיורים עשויים מחרס. חרס הוא חומר חזק, יפה מאד, עדיין במראה שלו ונוח לתחזוקה. ניתן לראות כיורים מחומר שנקרא מאמייל. מאמייל הוא בצבע מבריק ויפה אך הוא יכול להיסדק ולהישבר ממש בקלות יחסית. כמובן שיש גם כיורים העשויים מאבן קיסר שהוא אחד החומרים האיכותיים ביותר.

לסיכום:

 כאשר אנחנו רוצים לעצב את חדר האמבטיה חשוב מאד שננסה לראות את התוצאה הסופית בדמיוננו. חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע בעיצוב וכן בשיפוץ של חדר אמבטיה.

  • המאמר נכתב באדיבות ורד ברזים וכיורים | טל':  | 03-9644666  מושב גן שורק.

התגובות סגורות.