21 בפברואר 2016 | קטגוריה: מאמרים

עיצוב מודרני או עיצוב כפרי?

כאשר אנו משפצים את הבית שלנו או בונים בית חדש מאפס רובנו הולכים להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים. בפגישה הראשונית עמו או עמה אחת השאלות הראשונות שכדאי לשאול היא האם אנו מעדיפים עיצוב מודרני או עיצוב כפרי. שני סגנונות העיצוב הללו הם שמות של שניים מקווי העיצוב המובילים כיום בשוק כאשר המודרני כשמו כן הוא, מתאים יותר לרוח התקופה של היום ואילו העיצוב הכפרי מזכיר יותר עיצוב של שנים קודמות, מעט יותר וינטג'י וכזה שעלול להחזיר אותנו כמה עשורים אחורה. קו העיצוב הוא כמובן הקו המנחה בעיצוב של כל הבית כאשר החל מהחלק החיצוני של הבית במידה ואנו גרים בבית פרטי או בבית עם חצר, דרך חללי הבית כמו הסלון, המטבח, חדרי השינה והמקלחת.

במה מאופיין עיצוב מודרני?

כאשר נבחר בקו עיצוב מודרני אנו נראה ברחבי הבית עיצוב שהוא יותר מדויק ויותר נקי מבחינת גימורים. בנוסף אנו נראה שימוש נרחב בחומר הגלם זכוכית, בפנים הבית, חלונות הבית וכ"ו, נראה חלונות גדולים מאוד, לעיתים בגודל של קיר שלם ושימוש נרחב במרצפות גדולות מאוד בגודל של 80 על 80. במידה ונשתמש בעצים בסגנון המודרני הוא יהיה מאופיין למשל בפרקט נקי מאוד או בנגרות עם גימורים נקיים כמו לקה לבנה למשל במטבח ועוד. מבחינת המטבח נראה לעיתים אי או בר, שני אלמנטים שמאוד מאפיינים את העיצוב המודרני.

במה מאופיין העיצוב הכפרי?

העיצוב הכפרי מעט שונה מהעיצוב המודרני וניתן לראות את ההבדלים בכל פינה בבית. במטבח למשל נוכל לראות מטבחי פרובנס שמאופיינים בנגרות ומשטחי עבודה מעץ גושני מלא, הסלון למשל יכלול יותר רהיטים מעץ ורהיטי וינטג' שיתנו לבית שלכם תחושה מעט יותר חמימה.

התגובות סגורות.