14 בדצמבר 2011 | קטגוריה: מאמרים

עיצוב מנות

אם אתם מתעניינים בבישול או מגדירים את עצמכם בשלנים חובבים אז וודאי עברתם על כמה וכמה ספרי בישול במהלך כל תהליך הלימוד אז סביר להניח שראיתם לא פעם עיצובי מנות מיוחד ולא הבנתם כיצד אפשר לעצב לעצמכם מנון כאלו.

עיצוב מנות, משאיר רושם עצום על כל מי עומד לאכול עוד לפני שהוא בכלל טעם או הריח את המנה.
הרי יש את המשפט הידוע שתמונה אחת שווה 1000 מילים ולכן האדם שרואה מולו מנה מרהיבה אוכל קודם כל עם העיניים.

עכשיו ששכנעתי אותכם שעיצוב מנות לא פחות חשוב מהטעם והריח של המנה אז אתם בטח שואלים את עצמכם איפ ניתן ללמוד לעשות כאלו עיצובים. עיצוב מנות יכול להיות מאוד פשוט ומאוד מסובך מצד שני מאחר זה תלוי מאוד בצבעים שיש במנה ובמרכביה.

עיצוב המנה תלוי גם שאלה של מה הוא המרכיב דומיננטי במנה. לדוגמא אם אני הולך להציע מרק עגבניות אז עדיף להציג יותר צבע אדום ולהדגיש את כיום העגבניה במנה שאותה אני הולך להגיש ובכך אני יגרה את העיניים עוד לפני שמישהו בכלל טעם את המנה.

אז איפה לומדים עיצוב מנות?

עיצוב מנות ניתן ללמוד כיום במספר סדנאות בישול. ישנן סדנאות בישול המתמחות ספציפית בהכנה ועיצוב מנות. לכן חשוב מאוד לברר מה לומדים במהלך סדנא ומי מעביר אותה. לרוב המנחה של סדנה יהיה שף מוסמך עם ניסיון עשיר מאוד מתחום. אבל יש לברר מי הוא השף ומה הוא במה הוא מתמחה.

אם חשוב לכם ללמוד עיצוב מנות בלבד יש סדנאות ממוקדות מאוד לנושא הזה ושם תוכלו להעזר בניסיון הרב שיש לשף. טווח המחירים של סדנת בישול כזו לא אמור להיות יותר מידי יקר מפני שהוא ממקוד על נושא מאוד ספציפי ואמור להקנות לכם כילים להמשך שאיתם תוכלו לעבור ברגע שתרצו לעצב מנה כלשהי.

אז אם בישול מעניין אותכם כדאי לכם מאוד ללמוד עיצוב מנות אשר רק יעשיר לכם את הידע וגרום לכולם להתפעל מכל מנה שתיצרו בעתיד הקרוב.

ואולי מתישהו תוכלו להתקבל לעבוד באיזה קייטרינג

התגובות סגורות.