עיצוב צמחיה בתוך הבית

צמחיה בתוך הבית משחקת תפקיד מאד חשוב בעיצוב הפנימי של הבית, אשר מוסיפה ליופי של העיצוב את הרוגע ,והחיים. לכן צריך לקחת בחשבון כללים מאד חיוניים לעיצוב הצמחייה ולמיקומה בבית כדי שתספק את הנוי והמראה הנדרש, כללים אלו הם:

המיקום – לספק מקום מתאים לשים בו את הצמחים בתוך הבית – כמו על שולחן המשרד או שולחן האוכל.

הגובה והגודל – צריך שהצמחים לא יהיו גבוהים או גדולים מדי כדי שלא יחסמו דברים שמעבר להם , אך במידה והצמחיה תהיה בפינת החדר כן צריך לקחת בחשבון שהיא תהיה גבוהה .

הצבעים – צריך לבחור בצמחייה שתתאים בצבעים שלה לשאר הצבעים של הבית , אם הבית מעוצב בסגנון כפרי עתיק, מה שיהיה מתאים זה הצמחייה בצבעים של ירוק, חום ולא אדום בהיר או צבעוניים שיכולים להרוס את ההרמוניה של העיצוב בבית.

נקיון – צמחייה בבית היא עבודה נוספת , צריך כל הזמן להשגיח עליה, להשקות, לנקות עלים, וכו'… במידה ותרצו שהצמחייה תישאר ותחיה הרבה זמן צריך לטפל בה כל הזמן, אם אין זמן כיום מוצעים כל מיני דגמים של צמחייה לא טבעית שנראית אותו דבר רק צריך לנקות את העלים שלה מהאבק , אז הבחירה בין צמחייה טבעית ללא טבעית תלויה בכם , ויש מבחר כל כך רב שתוכל לבחור ממנו , אם זה במשתלות או בחנויות מיוחדות ובטח בחנויות העיצוב.

התאמת האגרטלים והעציצים לצמחייה ולעיצוב של הבית- בתים מודרניים ועכשוויים מעוצבים בצבעים יותר כהים כמו חום, ושחור יותר אז הצמחייה צריכה להאיר את הבית יותר לכן במידה ותרצו להתאים אגרטלים או עציצים לצמחייה שלכם לבחור אותה שמתאימה לצבעי הבית ולא בהירים יותר כדי שיבליטו את הצמחייה, ובמידה ואהבתם אגרטל בצבע בהיר מדי עדיף לא לשים בו צמחייה שלא יהרוס את המראה שלה. אם הבית מעוצב צבעים בהירים והכל נוצץ עדיף ללכת על משהו בהיר שישתלב עם צבעים אלו .

כיום נהוג בדירות מרווחות או וילות לבנות ולעצב גינה בתוך הבית , באמצע הסלון או בפינה מיוחדת ליד חדר האוכל המפואר , זה יכול להיות עיצוב מרהיב ומיוחד אבל גם צריך השגחה מיוחדת והשקיה מתאימה, ולזכור דבר חשוב מאד שהצמחייה נכון יפה אבל צריך להרחיקה ממקומות השינה, לכן הצמחייה נמצאת ברוב המקרים בסלונים או בחדרי האוכל…