20 במרץ 2012 | קטגוריה: מאמרים

פינות אוכל חדשניות ומעוצבות

עיצוב פינות אוכל – עם העיצוב בא התיאבון

הרגלי וסביבת האכילה בתחומי הבית הפרטי, כמו גם מיקומן של פינות אוכל, גודלן והריהוט המשמש במסגרתן, הם נגזרות של המסורת והתרבות המקומית ומשתנות מאזור לאזור ומדינה למדינה בעולם. כמו ברוב מדינות העולם המערבי, גם בישראל פינות אוכל ביתיות מעוצבות לרוב בסגנון המקובל של שולחן אכילה וסביבו כסאות. ברבים מהבתים, בעיקר כאלה בהם מתגוררות משפחות עם ילדים, ישנן בתוך הבית שתי פינות אוכל מרכזיות – פינת אוכל שהיא חלק מהמטבח ושבה נאכלות ארוחות במהלך היום או כשרק חלקם של בני הבית מעוניין לאכול, לנשנש או "לחטוף משהו" ובנפרד ממנה, לרוב בחלל ייעודי בסביבת הסלון הביתי, הום טייילינג - פינת אוכלמוצבת פינת אוכל קבועה גדולה המשמשת להתכנסויות של כל המשפחה, לארוחות חגיגיות ולאירוח. למידע נוסף על מטבחים

פינות אוכל לא שגרתיות

עיצוב פינות אוכל בארץ, נעשה בהתאם להרגלי הישיבה סביב השולחן, אך משתדל שלא להתקבע אך ורק סביבם ולהציע חידושים והפתעות. כך למשל ניתן כיום למצוא לא מעט בתים שבמקום להחזיק פינת אוכל סטנדרטית במטבח, מוסיפות כסאות באר גבוהים לאי העבודה של המטבח או לשולחן ייעודי ובכך מקבלות שטח אכילה מקורי, צעיר וכזה המאפשר סידור וחיסול ארוחות בקצב מהיר, זורם ודינמי, המאפיין את כל ההתנהלות במטבח הביתי. פינות אוכל לא-סטנדרטיות נוספות יכולות להיות ישיבה על מחצלות או שטיחים סביב שולחן נמוך בסלון וכמובן פינות אוכל ייעודיות לילדים בחדר המשפחה המותאמות לצרכיהם האישיים.

פינת אוכל שולחנית – קריטריונים לבחירה

מעצם המושג "פינות אוכל" ברור כי ההתייחסות העיצובית לא תכלול אך ורק את בחירתם של שולחן וכסאות מתאימים, אלא תבקש לחבר בין אלה ובין הסביבה בה הם מוצבים. תכנונן של פינות אוכל מעוצבות מתחיל תמיד בסימון והגדרת החלל הייעודי עבורן. מיקומו של החלל הזה ואופיו יאפשרו לכם להתחיל ולבחון את האפשרויות העומדות לרשותכם, אך כמובן לא לפני שתגדירו לעצמכם גם את העדפותיכם הסגנוניות ואת הצרכים הייחודיים שלכם לפי הנהוג בביתכם. מובן כי משפחה עם ילדים קטנים אך עצמאיים, לא תבחר, למשל פינת אוכל עם כסאות כבדי משקל ומאסיביים שיידרשו הפעלת כוח רב להזזתם. באותו אופן אין שום הגיון ברכישת פינות אוכל בהירות ובעלות ריפודי בד בהירים בפרט, כאשר המשתמשים היומיומיים בהן הם ילדים.

לכן, כמו בכל מקרה של רצון בשינוי וחידוש ריהוט לבית, חשוב מאד להבין את הצרכים שלכם לפני שלב הבחירה. האם תסתפקו בשולחן במידות קבועות, או שאתם מעדיפים אופציה להארכתו במקרה של אירוח? האם יש בסביבת פינת האוכל רהיטים נוספים שחשובה ההתאמה אליהם – מזנונים, שידות, כורסאות וכד'? האם תעדיפו פינות אוכל גדולות ומאסיביות, או שאתם מבקשים ריהוט פונקציונאלי שניתן יהיה לעשות בו שימוש בעתיד בחלל ייעודי אחר? שיקולים אלה ועוד חייבים במענה לפני שאתם ניגשים לשלב החיפוש.

התאמה לסגנון הביתי

גם אם פינות אוכל מהוות חלק נבדל ומוגדר בפני עצמו, חשוב מאד להקפיד ברכישתן על התאמה לסגנון הביתי כולו. לא רק משום שפנים הבית שלנו מהווה מעין הצהרה שלנו כלפי הנכנסים בשעריו על סגנון והעדפות החיים שלנו, אלא משום שייתכן בהחלט שמטעמים שונים נרצה לשנות את מערך הצבת הריהוט הביתי בעתיד. החלטות כאלה יהיו קלות הרבה יותר לביצוע אם נקפיד על התאמה סגנונית בין הפריטים השונים באופן כלשהו – אם באחידות או דמיון גוונים וסוגי חומרים ואם בבחירה בניגודיות מובחנת ומותאמת. בכל מקרה חשוב לזכור כי את ההתאמה ניתן ליצור לא רק באמצעות הריהוט עצמו, אלא באמצעות שימוש במוטיבים חוזרים של קישוטים, תמונות, מוצרי טקסטיל, שולחנות מעוצבים כמו מפות ווילאות וחפצי דקורציה ונוי.

http://www.my-kitchen.co.il/

התגובות סגורות.