פנג שוואי

"פנג שואי" היא אמנות המיקום או "אמנות של הזרימה" בעיצוב פנים. המשמעות של המילים בסינית היא "הרוח" ו "מים". הפנג שואי מתבסס על חשיבת ה "צ'י טאואיזם" והאמונה ש "הכל מחוברים" . ה "פנג שואי" מתבטא בצורות שונות אך הצורה הנכונה לביטויו לפי הסינים היא כך :  "Fung shway".

בעיצוב הפנג שואי חשוב מאד לוודא כי הנתיב של האנרגיה, בין אם הוא טוב או רע, לא יכול לזרום דרך הבית שלך. זה קורה כאשר החלונות נמצאים במישרין זה מול זה, או הדלתות היישר מול החלון. על פי הפילוסופיה של הפנג שואי, כאשר האנרגיה זורמת טוב בביתך, אתה יכול לקבל מזל טוב יום אחד ורע ביום הבא. כאשר האנרגיה הרעה זורמת בביתך, אז זה יגרום למזל רע עוד יותר . עיצוב הפנג שואי מאמין כי אפילו אם האנרגיה הרעה זרמה החוצה מהבית שלך, זה ישאיר את הזעם שלה ויכול להיות קשה להיפטר ממנה לחלוטין .

לכל אחד יש סמל שנקבע לפי יום ההולדת שלו . סמל זה צריך להיות ממוקם באמצע הסלון בצורה של אובייקט .  השימוש ב -ba-qua כדי לקבוע צבע הפרטים, מרכיבי האדמה (מים, עץ, אש, אדמה) והכיוון .

בעת תכנון חדר או חלל ישנם שלוש תפיסות עיקריות לפי האמונה של הפנג שואי והן :

  •  כמות החלונות בעיצוב הפנג שואי – החלונות מאפשרים לאור השמש הטבעי להיכנס דרכם, אור השמש הטבעי שמגיע לחלל מזרים רק אנרגיה חיובית . כמות של חלונות בשפע לא צריכה להפר כלל הפנג שואי שמדגיש שחלונות לא יהיו במישרין זה מול זה…
  • צבע המטבח בעיצוב הפינג שואי – משפיע על בריאות המשפחה שלך . לכן חשוב לשקול בזהירות עיצובו של המטבח בפנג שואי . הצבעים והעיצוב של המטבח מעודדים זרימת אנרגיה חיובית לתוך הבית שלך, והצבעים כמו בז', צהוב או פסטל הם האידיאליים ביותר.
  • צמצום העומסים והבלגן – על מנת להשיג זרימה חיובית ואופטימלית, עיצוב הפנים לפי עקרונות הפנג שואי מחייב צמצום בעומס ע"י כך שהמקום צריך להתחיל ריק ולאחר מכן למלא אותו כל פעם בפריט אחד (לא להעמיס על המקום בבת אחת אלא למלא את החלל לאט לאט ובלי בלגן ). הכי טוב ,להתחיל למלא את החדר בפריטים הגדולים כמו ספה , מיטה, טלוויזיה, שולחן וכו', להציב כל אחד באזור הרלוונטי שאנשים יוכלו לזרום בתוך החדר מבלי שייתקלו בהם. פריטים מיותרים וחדר מבולגן ועמוס יכול להאיט את האנרגיה החיובית שיכולה לזרום בתוך החדר .

חדר שינה פסטל

סלון בעיצוב פינג שואי