18 במרץ 2012 | קטגוריה: מאמרים

ריצוף שיש לבתים

ריצוף וחיפוי שיש – מוסיפים אלגנטיות לבית

שיש הוא אחד החומרים האלגנטיים והוותיקים ביותר בארכיטקטורה, והשימוש בו היה ידוע עוד בעת העתיקה. מחומר ששימש לארמונות ומקדשים ולאחר מכן במבני ציבור מפוארים, הפך כיום השיש לנפוץ גם בבתים פרטיים, מסעדות ועוד. שילוב של שיש ברצפת המבנה ועל גבי הקירות יכול ליצור אווירה יוקרתית ונעימה גם בבתים קטנים. הטכניקות המתקדמות של חיפוי שיש או ריצוף שיש מאפשרות לבצע את שילוב השיש בזמן קצר ובעלות נמוכה יחסית למה שהיה נדרש בעבר הרחוק.

 מבין חדרי הבית ברור כי המקום הראשון אשר עולה במחשבה כאשר מדברים על חיפוי שיש הוא חדר האמבטיה. חיפוי השיש באמבטיה נועד לא רק למטרות אסתטיות אלא גם כדי להגן על הקירות מפני הרטיבות אשר מאפיינת חדר זה. בנוסף, חיפוי השיש הוא קל לניקוי והמשטח החלק והמבריק משרה תחושה של ניקיון, שכה חשובה למקומות כמו חדר האמבטיה או השירותים. פעמים רבות מאופיין חיפוי השיש באמבטיה בצבעים בהירים (לרוב בצבע לבן), אך כדאי לזכור כי ניתן להשתמש במגוון רחב של צבעים אשר יכולים לקחת את הכיוון העיצובי של האמבטיה לעבר סגנון כפרי, רומנטי, מודרינסטי ועוד.

 לא רק באמבטיה יש מקום ליתרונותיו האסתטיים והפונקציונאליים של השיש. ריצוף שיש לבתים בסלון, בחדר האורחים או במבואה לבית יוצרים אווירה שקטה ונעימה שמתאימה מאוד לאירוח. אפשר ליצור האחדה של חללים שונים (כמו למשל סלון, מטבח וכניסה) על ידי שימוש בדוגמא מתמשכת על פני כל הרצפה. מנגד אפשר להגדיר את ההבדלים בין החללים השונים על ידי צבע או טקסטורה שונה של ריצוף שיש בכל אחד מן החדרים.

 בבחירת השיש לחיפוי פנים או שיש עבור ריצוף חוץ כדאי להקפיד על איכות החומר. חיפוי שיש שנעשה ביד לא מיומנת או שמבוסס על חומרים לא איכותיים עלול להתפרק עם השנים. באופן דומה, כאשר משתמשים בשיש לריצוף עליו לעמוד במשקל בני אדם ורהיטים למשך שנים, ולכן אין מקום להתפשר על איכות החומר עבור מחיר זול יותר. עדיף להשקיע מעט יותר כדי לקבל שיש אמין שישמור על תכונותיו הפיזיות ועל המראה האלגנטי שלו גם לאחר שנים רבות של שימוש. למידע נוסף על קרמיקה ועל ריצוף קרמיקה

אתרים מומלצים : מחזור משכנתא

התגובות סגורות.