3 בנובמבר 2014 | קטגוריה: מאמרים

שיפוץ דירה קטנה

ההחלטה על שיפוץ דירה מגיעה ממגוון סיבות שונות. לעיתים רוצים לרענן, פעמים אחרות הבית פשוט ישן ומעוניינים לחדש אותו או שהרכב בני הבית השתנה ומעוניינים להתאים את הדירה אל המתגוררים בה כעת. כאשר מחליטים לבצע שינוי בבית, ולא משנה מאיזו סיבה, חשוב מאוד להתייחס לתהליך ברצינות הראויה כדי לוודא שבסופו של דבר יהיה הבית נוח ונעים למתגוררים בו.
כאשר מדובר על שיפוצים בתל אביב, פעמים רבות עולה הצורך בשיפוץ של דירה בעלת שטח קטן. הצורך לעצב ולשפץ דירה הנחשבת קטנה, מעמיד אתגר רציני בפני אנשי מקצוע רבים. למרות שבעלי הבית עלולים לחשוש מביצוע שינוי בדירה עקב גודלה, מעצבים בעלי ניסיון ומיומנות יכולים להוכיח כי חששותיהם היו לשווא וליצור להם ארמון קטן משלהם. אביב קופלר, מחברת 72 גג רואה בעיצובה של דירה קטנה משימה יצירתית שמעניקה הזדמנות להתמודד עם עיצוב תחת גבולות מוגדרים.
מה חשוב לדעת כשמשפצים דירה קטנה?

דירה בעלת שטח קטן יכולה לספק חלל חמים ונעים עבור בני הבית, אך באותה מידה מסוגלת לחוש צפופה וקטנה אם היא מתוכננת לא נכון. מסיבה זו חשוב מאוד לתכנן את מיקום החדרים וגודלם. המטרה בחלל הקטן שהינו הבית, היא ליצור למעשה דירה אסתטית ונעימה אך גם פונקציונלית ופרקטית לגרים בה. מגוון הפתרונות העיצוביים הקיים יכול לסייע לכל חלל קטן לחוש פתוח, אוורירי ומזמין. על ידי פנייה אל מעצב המתמחה בתהליך שיפוץ דירה קטנה, אפשר לוודא כי מוציאים מחלל הדירה את המיטב שבו.

 

באופן כללי ניתן לומר כי דירות קטנות צריכות לכלול כמה שפחות קירות מפרידים. ניתן לבצע הפרדה בין חדרים באמצעים אחרים כמו קיר גבס נמוך, מחיצות שונות וכן פריטים עיצוביים בפני עצמם. חשוב מאוד גם שלא להעמיס יותר מדי בחדרים, שכן אלה גורמים ליצירת אווירה עמוסה בעין ולא נותנים תחושה של חלל פנוי ואוורירי. לרוב, דירות קטנות ייעזרו גם באמצעי אחסון רבים על מנת שיהיה פחות עמוס ברחבי הבית ויותר מאוחסן בארון, מגירה ואמצעי אחסון נוספים.

 

איך ניתן לחסוך מקום בחדרים?

בחינת תהליכי שיפוץ דירה קטנה בתל אביב תמצאו שכאשר המטבח והסלון נשארים כחלל אחד פתוח זו היא דרך טובה להכניס שני חללים שחייבים בקיומם בבית, אך מבלי ליצור תחושה חנוקה. על מנת ליצור את ההפרדה  ביניהם ניתן להיעזר בריהוט וכן בגוונים שונים בחדר עצמו.

ישנה נטייה לחשוב שצבעים בהירים ׳מגדילים׳ את החלל, לרוב הם באמת מסייעים להבהרה ותחושה מוארת של החלל, אולם פעמים רבות דווקא קיר אחד צבוע בצבע כהה ועמוד הוא שיצור את תחושת העומק ויגרום לחלל להרגיש גדול ועמוק יותר.

 

בחדר האמבטיה והשירותים קיימת אפשרות לבחור באופציה של מיכל הדחה סמוי, כך שזה נמצא בתוך הקיר ומסייע גם הוא בחסכון במקום. באשר לאמבטיה, באם ניתן לוותר על זו ולבחור דווקא במקלחון, ניתן יהיה ליצור חדר אמבטיה מרווח יותר וליהנות מאווירה נעימה יותר בחדר עצמו. כמו כן, במקום שנותר ניתן לבדוק אפשרות לתוספת ארונות לשם אחסון שיסייע גם הוא לשמירה על סדר בחדר האמבטיה.
בכל הנוגע לחדרים פנימיים כמו חדר ילדים למשל, מיטת קומותיים תוכל לסייע בחסכון במקום או במקרה של חדר המיועד לילד אחד, בחירה במיטה הכוללת ארגז אחסון, תוכל לסייע גם היא בחסכון של מקום וביצירת מקום אחסון.
עצות כלליות שמסייעות בחללים הקטנים

לא משנה באיזה חדר מדובר, חשוב לדעת שחלל קטן מרוויח משמירה על הסדר. שמירה על הבית כך שלא יהיה מבולגן ולא יהיו מפוזרים בו פריטים שונים, מסייעת לתחושה נעימה בחלל. כמו כן, פחות עומס גם מבחינה עיצובית עוזר גם הוא לשמירה על התחושה המאווררת. במידת האפשר, כדאי לשמור על תקרות גבוהות ולא להנמיך אותן, שכן אלה יוצרות אשליה של חלל קטן עוד יותר. כדי לוודא כי החלל הקטן נשאר מסודר ונעים, חשוב לשקול כל פריט המעוניינים להוסיף לחדרים ולוודא כי משתלב בצורה הרמונית ואינו גורם לתחושה דחוסה ועמוסה מדי בחדר.
גם דירה קטנה יכולה להפוך לחלל אינטימי ונעים ואין צורך לחשוש מהיותה דחוסה מדי. בחירה במעצב המתמחה בעיצוב חללים קטנים יכולה לסייע לבית להפוך פונקציונלי וכן נעים לבני הבית המתגוררים בו.

התגובות סגורות.