25 באוגוסט 2013 | קטגוריה: כללי

שיפוץ הגן מנזקי השמש בעזרת צבע

דק ורהיטי גן עשויים לעיתים קרובות מעץ. העץ הוא אמנם חומר טבעי, אבל כאשר הוא נחשף לקרני השמש, ללחות ולשינויי טמפרטורה, הוא מגיב בדרכים שונות. תחזוקה נכונה של רהיטי גן מעץ תאפשר לכם ליהנות מהם שנים ארוכות בכל תנאי מזג האוויר.

יש הטוענים כי עץ טיק הוא סוג העץ המועדף ביותר בשוק לריהוט חיצוני, וללא ספק גם היקר ביותר. טיק הוא עץ יפהפה בצבע דבש, בעל סיבים צפופים. זהו עץ טרופי עמיד בפני התפשטות חרקים והוא מכיל שמנים טבעיים שהופכים אותו עמיד בפני ריקבון ובלאי. למרבה הצער, עצי טיק צומחים לאט מאוד ויעברו לפחות 60 שנה עד שניתן יהיה להגיע ליבול שיצליח למלא את הביקוש הרב של השוק לרהיטי טיק. הטיק אינו מסוגל לספק במהירות את דרישות השוק כמו שיכולים עצי הארז, האלון או האורן. לכן, גם מחירו של הטיק מרקיע שחקים והוא הולך ועולה באופן דרמטי.

כאמור, רהיטים שעשויים מעץ כמו ארז, אלון ואורן אינם ניחנים בעמידות שמאפיינת את הטיק. עצים אלה, ובמיוחד עץ אורן, חייבים להיות מטופלים בחומר משמר וגם צבע לעץ כדי למנוע ריקבון שיכול להתרחש במהירות אם העץ נחשף לתנאי מזג אוויר קשים.

הגנה על רהיטים מעץ מפני קרני השמש, רטיבות ולחות מצריכה שימוש בחומר מגן, שמן עמיד במים, צבע לעץ או פוליארטן.

חשוב מאוד לנקות את רהיטי העץ החיצוניים לפחות פעם בשנה. מומלץ לעשות זאת באמצעות תערובת שמכילה כף אחת של אקונומיקה, חמש כפות של נוזל עדין לשטיפת כלים וגלון מים. יש לשפשף בתערובת זו באמצעות מברשת רכה את פני השטח של רהיטי העץ. לאחר מכן יש לשטוף את החומר ולאפשר לרהיט העץ או להתייבש באופן מוחלט בשמש. צביעה מחדש באמצעות צבע לעץ יכולה להועיל מאוד לרהיט בשלב זה כי הצבע יכסה ויגן על כל האזורים שנשחקו או נפגמו.

כל העצים בסופו של דבר ירקבו וייכלו אם הם יוותרו זמן רב במקום לח או מוצל, או יתייבשו ויישברו אם יישארו חשופים לקרני השמש. עץ שסופג מי גשמים או נשזף יותר מדי בשמש בסופו של דבר יתעוות ויירקב או ייסדק ויישבר. לכן, מומלץ לכסות את הרהיטים, בשעות שבהן לא משתמשים בהם, בבד עמיד שיגן עליהם גם מפני קרני השמש השורפות וגם מפני מי הגשמים.

שימו לב שהשארת חפצים על רהיטים מעץ באופן קבוע עלולה להכתים את משטח העץ ולגרום לו לנזקים. צעצוע מפלסטיק, או כלי למפיות שנותר במשך תקופה ארוכה על שולחן העץ שעומד בשמש יותירו סימנים אותם תוכלו לתקן באמצעות צביעה עם צבע לעץ.

התגובות סגורות.